Skocz do zawartości

Ciężko wchodzi 1 bieg


Gość rbul

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

..... może pomoże (ale wcale nie musi) wymiana oleju... polecam Mobil ATF 220.... najtańsza opcja, w porównaniu z rozbiórką skrzyni, wręcz groszowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Gość Mashto

Witam,

mam podobny problem z 1-neczką. Pozostałe biegi bez zarzutu.

Jak auto się toczy naprawdę powoli, to nie chce wejść 1-ka. Gdy auto stoi i wszystko jest ok. Wchodzi bez najmniejszych problemów.

W skrzyni był zmieniany olej na oryginał GM, po zmianie oleju wszystkie biegi zaczęły dużo lżej wskakiwać.

Jednak z 1-ką mam problem, potrafi utrudnić np. wjazd na rondo. Gdy auta powiedzmy się toczą powolutku, ja muszę się zatrzymać bądź siłować.

 

Powiedzcie mi proszę do czego służy element zaznaczony na załączonej fotografii?

Czy może mieć to związek z moim problemem? Czy to jest jakaś regulacja?

 

Z góry dzięki

.

post-46184-0-14806100-1462464308_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli nie ma dużych luzów na lewarku zmiany biegów to wystarczy wyregulować lewarek.
Miałem kiedyś identyczny problem i naczytałem się że to te elementy się wycierają:

https://www.google.pl/search?q=zestaw+naprawczy+lewarka+zmiany+bieg%C3%B3w+corsa&biw=1400&bih=763&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj9_5C8xsPMAhXJ2ywKHYb9DAYQsAQIGw#imgrc=KIZPxPwFWp_A2M%3A

zakupiłem i zleciłem wymianę, choć mechanik od razu powiedział że to nie będzie winą iż lewarek nie ma dużych luzów, ale wymienił skasował 80zł i lewarek pracował tak jak przed wymianą.

Okazało się że wystarczyło wyregulować lewarek zmiany biegów.
Także jeżeli kolega ma tylko delikatny luz na lewarku prawo-lewo to nic bym nie robił jak tylko ustawił poprawnie lewarek do zmiany biegów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny problem z 1-neczką. Pozostałe biegi bez zarzutu.

Jak auto się toczy naprawdę powoli, to nie chce wejść 1-ka. Gdy auto stoi i wszystko jest ok. Wchodzi bez najmniejszych problemów.

W skrzyni był zmieniany olej na oryginał GM, po zmianie oleju wszystkie biegi zaczęły dużo lżej wskakiwać.

Jednak z 1-ką mam problem, potrafi utrudnić np. wjazd na rondo. Gdy auta powiedzmy się toczą powolutku, ja muszę się zatrzymać bądź siłować.

 

Powiedzcie mi proszę do czego służy element zaznaczony na załączonej fotografii?

Czy może mieć to związek z moim problemem? Czy to jest jakaś regulacja?

 

Z góry dzięki

.

Raczej nie, w moim autku służy to do ustawienia lewarka względem wybieraka skrzyni (skrzynia i mechanizm w pozycji "luz"), druga funkcja tego to odpowietrzenie skrzyni biegów.

Ja bym przyjrzał się na resztę elementów układu zmiany biegów - czyli tego co jest przykręcone do lewarka i połączone z wybierakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności