Skocz do zawartości

Znane i nieznane tricki w Oplach Zafira


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Prosze bardzo ...

 

W nawigacji NCDR mozna wlaczyc tryb testowy/serwisowy.

Aby to uczynic trzeba przytrzymac przez 6s klawisz MAIN a nastepnie wcisnac INFO.

Ponowne wcisniecie MAIN powoduje wyswietlenie roznych parametrow zamiast ekranu glownego. Ekrany serwisowe poszczegolnych modulow (radio/navi/dzwiek/itp) uzyskuje sie poprzez wcisniecie danego klawisza a pozniej MAIN. MAIN przelacza rowniez kolejne ekrany jesli takowe wystepuja (np. dla navi sa 3).

 

Aby zresetowac NCDR (tak jak peceta) nalezy przytrzymac przez 6s CLEAR i ewentualnie wcisnac INFO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Prosze bardzo ...

 

W nawigacji NCDR mozna wlaczyc tryb testowy/serwisowy.

Aby to uczynic trzeba przytrzymac przez 6s klawisz MAIN a nastepnie wcisnac INFO.

Ponowne wcisniecie MAIN powoduje wyswietlenie roznych parametrow zamiast ekranu glownego. Ekrany serwisowe poszczegolnych modulow (radio/navi/dzwiek/itp) uzyskuje sie poprzez wcisniecie danego klawisza a pozniej MAIN. MAIN przelacza rowniez kolejne ekrany jesli takowe wystepuja (np. dla navi sa 3).

 

Aby zresetowac NCDR (tak jak peceta) nalezy przytrzymac przez 6s CLEAR i ewentualnie wcisnac INFO.

Witam

 

A czy w tych opcjach można coś konkretnego ustawić? Chodzi mi np. o to że upierdliwie często pokazuje się komunikat o "icy roads" który trzeba przyciskiem "ok" akceptować. Ponieważ pokazuje się to często to jest mocno wkurzające. Czy częstotliwość pojawiania się tego komunikatu można ustawić z poziomu radia, czy z poziomu komputera za pomocą techa?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W instrukcji pisza, ze ten komunikat powinien zniknac po 15 min. ale w praktyce temp. ciagle sie zmienia i pojawia sie ciagle. Tez nie wiem jak to zlikwidowac, faktycznie mocno denerwujace. W trybie serwisowym mozna podejrzec parametry radia, audio, navi i ekranu/komputera, ale nic nie wiem o tym czy cos mozna zmienic, pewnie nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli jakiś komunikat wyświetla się co chwilę ( icy road, mało paliwa, mało płynu do spryskiwacza itp ) trzeba go "zatwierdzić " prawym dolnym przyciskiem przy kierownicy.

Lewy dolny "kasuje" go tylko na jakiś czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety to nie dziala w NCDR. Zawsze zatwierdzam komunikaty prawym dolnym lub prawym pokretlem w navi i w przypadku "Icy roads" niewiele to daje. Jesli zmieni sie temperatura

to kolejne 15 min. :spoko: Moze ten problem wystepuje u mnie dlatego, ze samochod na noc jest w garazu, a pozniej na zewnatrz temperatura dosc wolno sie stabilizuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam to samo. NCDR jak temperatura zmieni się o pół stopnia to znowu wyskakuje. W praktyce ostatnio jak jechałem to co kilka minut się właczało bo temperatura się zmieniała trochę w dół, trochę do góry i tak cały czas. Powinno być tak, że jeśli temperatura przejdzie graniczną w dół (np 3 st) to już się nie powinno nic pojawiać do - 100 st :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W instrukcji do Zafiry jest to tak opisane:

 

If outside temperature drops below 3 °C,

the driver is warned of icy road conditions

by the symbol : in the triple information

display or b y the flashing of the outside

temperature gauge in the multi-information

display 3. As temperature increases, the

: symbol in the triple information display

remains lit until the temperature reaches

5 °C.

In vehicles with graphical information

display 3 or colour information display 3, a

message is shown in the disp la y to warn of

icy road conditions. This warning message is

acknowledged by pressing the multifunction

button on the infotainment system.

 

Ale gdzies jeszcze czytalem, ze jesli temp. spada to od razu wyskakuje ostrzezenie.

Natomiast jesli rosnie to wyswietla sie z opoznieniem. Oczywiscie jesli jest <3st.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powinno być tak, że jeśli temperatura przejdzie graniczną w dół (np 3 st) to już się nie powinno nic pojawiać do - 100 st

U mnie tak właśnie jest. Temperatura 3 st. - komunikat. Ja go kasuję i później już (pomimo dalszego spadku temperatury) komunikat sie już nie pojawia :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli przesuniemy dźwignię w dół dla jednokrotnego przetarcia a następnie po czasie np. trzech sekund przesuniemy dźwignię w górę dla czasowej pracy wycieraczek, to będą one pracowały z częstotliwością trzech sekund,jeśli po dwóch to co dwie itp. Właśnie w ten sposób można regulować czas aż do kilkunastu sekund-cytuje tutaj kolege który napisał to w dziale -co nas irytuje w zafirach A i B-.Myślę że nie wie o tym 50 proc.posiadaczy Zafir ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności