Skocz do zawartości

Znane i nieznane tricki w Oplach Zafira


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Bylo o tym sporo i to calkiem niedawno. Poszukaj i poczytaj. Generalnie jesli masz styki w gniazdku do #32 a za tablica jest zlaczka do specjalnego ukladu automatycznie zalaczajacego swiatla to jest taka szansa - wtedy wystarczy wlozyc bezpiecznik i kupic np. na Allegro wyzej wymieniony uklad.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli przesuniemy dźwignię w dół dla jednokrotnego przetarcia a następnie po czasie np. trzech sekund przesuniemy dźwignię w górę dla czasowej pracy wycieraczek, to będą one pracowały z częstotliwością trzech sekund,jeśli po dwóch to co dwie itp. Właśnie w ten sposób można regulować czas aż do kilkunastu sekund-cytuje tutaj kolege który napisał to w dziale -co nas irytuje w zafirach A i B-.Myślę że nie wie o tym 50 proc.posiadaczy Zafir :)

Witam wszystkich!

 

To bardzo ważna wiadomość. Tego nie ma w instrukcji obsługi i nie wie o tym 99 % Kolegów!

 

Andrzej

 

poprawiłem w tekście wielkie i czerwone litery/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak do A ale w instrukcji do B jest to napisane, ale z zaznaczeniem ze to opcja. tak samo jak trik do ustawienia wycieraczek w pozycji "stojacej" - do wymiany wycieraczek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz o tym pisalem, ze w B to jest opcja i jak najbardziej wszystko dokladnie jest opisane w manualu - po prostu RTFM :wesoly:

A w Zafirze A niestety nie ma tego pozytecznego wynalazku, niestety nawet w opcji :)

 

Na stronie:

http://translate.google.pl/translate?u=http%3A//www.langzeittest.de/opel-zafira/technik/parkpilot.php&hl=pl&langpair=auto|en&tbb=1&ie=UTF-8

 

jest opisane jak mozna sobie taki ukladzik samemu zrobic na bazie przekaznika z VW.

Zreszta na tej stronie jest sporo innych ciekawych sztuczek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pewien problem. Nie wiem czy w tym dziale powinienem to napisać, ale nic mi do głowy nie przychodzi. Sprzawa dotyczy Zafiry B z 2007 roku. Mam centralny zamek i autko otwieram zawsze pilotem w kluczyku. Jak chcę zamknąć autko tylko za pomocą kluczyka, to zamykają mi się tylko drzwi kierowcy, pozostałe drzwi są otwarte. Czy to jest normalne, czy to jest jakiś feler. A może do tego trzeba jakiegoś "knifu" którego nie znam. Proszę o pomoc. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle napisałem, ale za pomocą pilota w kluczyku zamykam wszystkie drzwi i aktywuję alarm. Gdy chcę zamknąć auto tylko kluczykiem, bez aktywacji alarmu to zamykają się drzwi kierowcy, a pozostałe są otwarte :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie centralka alarmu steruje na wszystkie drzwi z pilota, a kluczykiem nie działa. Chyba że masz siłownik slave zamontowany w drzwiach kierowcy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, sprawdzilem,

mam dokladnie to samo - z pilota zamykam cale auto, z kluczyka tylko drzwi kierowcy.

wiem ze w MKIII byl taki trick pozwalajacy na samodzielne ustawienie tego (tak jak i na samoryglowanie sie drzwi podczas jazdy) ale czy jest cos takiego w oplu, czy tylko zostaje tech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności