Skocz do zawartości

Znane i nieznane tricki w Oplach Zafira


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

porownujac zafire do mondeo kombi - zafira jest krotsza i troche wezsza ale bagaznik tak samo pojemny. a w razie potrzeby mozna tylna kanape troche przysunac do przodu :wesoly:

Chyba jednak w Zafirze bagaznik sumarycznie jest wiekszy, bo wyzszy. Jaka jest glebokosc po podlodze do kanapy w Mondeo? Pewnie gdzies 120cm. W Zafirze jest 108-110, ale mozna wiecej w pionie zmiescic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba jednak w Zafirze bagaznik sumarycznie jest wiekszy, bo wyzszy. Jaka jest glebokosc po podlodze do kanapy w Mondeo? Pewnie gdzies 120cm. W Zafirze jest 108-110, ale mozna wiecej w pionie zmiescic.

nie siedzialem z metrem w obu autach wiec dokladnie nie powiem

ale napewno wiem ze mondeo ma szerszy i troche glebszy ale plytszy bagaznik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tym razem manual,troche mi sie znudziło nic nierobienie w aucie :wesoly:

 

[ Dodano: Pią Mar 13, 2009 20:15 ]

Jak bedziecie mieli okazje sie przesiąść na s-maxa to gorąco polecam,samochód jest poprostu z innej bajki,kosztuje troche wiecej ale warto,super wykończenie a materiały mogę porównać tylko z Audi,naprawde rewelacja :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Trudno S-Maxa porownywac jakosciowo z Zafira, juz predzej C-Maxa. S-Max wywodzi sie z Mondeo, a Zafira z Astry, czyli typowego kompakta. Gdyby wywodzila sie z Vectry to bylaby to zupelnie inna bajka. Ale i niestety duzo dluzsza.

A wykonczenie Zafir faktycznie jest dosc siermiezne. No ale w koncu to nie limuzyna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziecie mieli okazje sie przesiąść na s-maxa to gorąco polecam,samochód jest poprostu z innej bajki,kosztuje troche wiecej ale warto,super wykończenie a materiały mogę porównać tylko z Audi,naprawde rewelacja :D

zanim wybor padl na zafire to myslalem o smaxie badz nowym mondeo :D

a co do wykonczenia to nie jest tak idyllicznie...

 

S-Max wywodzi sie z Mondeo,

a mnie sie zdawalo ze S-max i Galaxy sa odrebne od Mondeo, nie maja nic wspolnego poza znaczkiem forda i niektorymi silnikami...

nie mozna tez porownywac cmaxa z zafira bo to 2 roznie koncepcyjnie pojazdy choc bazujace na plycie aut z tego samego segmentu...

 

A wykonczenie Zafir faktycznie jest dosc siermiezne

nie wiem czego tu sie czepiac - wykonczenie jest wiecej niz ok, jak komus nie pasuja materialy czy spasowanie to niech kupi BMW Audi mercedesa badz porsche, ale zeby sie tez nie zdziwil...

ja sie jedynie czepiam tego ze reklamuje sie zafire jako auto rodzinne a brak rodzinnych udogodnien (tych tanich w produkcji) tzn wiecej schowkow, stoliki za przednimi siedzeniami...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zbaczamy troche z tematu panowie

 

wiadomo kazdy auto oglada swoim okiem

dla jednego to jest lepsze dla drugiego zas cos innego

 

ja tez chcial bym jakiegos minivana ale zafcia ma poprostu za maly bo za ktorki bagaznik

galaxy jest mi za duzy a s-max

fajny ale nowy i cena zbyt wysoka jak na razie

 

wiec chyba zostanie na kombi jakims

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a mnie sie zdawalo ze S-max i Galaxy sa odrebne od Mondeo, nie maja nic wspolnego poza znaczkiem forda i niektorymi silnikami...

 

S-Max jest oparty o plyte z Mondeo, a C-Max z Focusa. Natomiast stare Galaxy to wspolny projekt VW/Seata/Forda, bo juz nowe tez czerpie z doswiadczen (i to tych pozytywnych) Forda.

nie mozna tez porownywac cmaxa z zafira bo to 2 roznie koncepcyjnie pojazdy choc bazujace na plycie aut z tego samego segmentu...

 

Dlaczego nie mozna. To przeciez ten sam segment i zastosowanie - typowy kompaktowy minivan, taki jak np. Scenic, czy Touran. A to ze C-Max ma tylko 5 miejsc niczemu nie przeszkadza.

 

nie wiem czego tu sie czepiac - wykonczenie jest wiecej niz ok, jak komus nie pasuja materialy czy spasowanie to niech kupi BMW Audi mercedesa badz porsche, ale zeby sie tez nie zdziwil...

 

Ty masz Zafire B, tam jest moze troche lepiej. Ale w A wielokrotnie krytykowano kiepskosc plastikow, sa miekkie, latwo sie rysuja i troche trzeszcza. Powloka kokpitu strasznie sie rysuje, to jakis badziewne miekkie sztuczne tworzywo.

No i oczywiscie brakuje przemyslanych schowkow, ktorych w autach francuskich jest cala masa. A co ciekawe w Zafirze znalazlyby sie na nie spokojnie miejsca.

 

Ale ogolnie nie jest zle, bo autko male a bagaznik i miejsca w srodku ma wiecej niz duzo dluzsze innych producentow. No i system skladania dodatkowych foteli jak na razie przebija konkurencyjne rozwiazania. Ciesze sie tez, ze jest kanapa a nie wydzielone ciasne foteliki, ktore sa uciazliwe do skladania, a kanape suwa sie 1 reka.

Rowniez niepodniesiona podloga z tylu ma swoje zalety - wiecej miejsca na nogi lub bagaze, jesli przewozi sie maluchy w fotelikach. A taki podest ze sklejki to nie jest wielka filozofia samemu sobie zrobic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Nie ma co narzekać. Dla mnie Zośka jest optymalna. Własności przewozowe ekstra już nie raz przewoziłem płytę na meble długości 2.4 m i szer. 50 cm. Można przewieść 7 osób i to jest jej główna zaleta ( mam gdzie wepchnąć teściową :) ), a rozmiary pozwalają łatwo parkować w mieście. Jedyne co denerwuje to rzeczywiście jakość plastików. Już nawet myślałem, żeby je dać do tapicera. Może ktoś to już zrobił :wesoly: ?

No i słaby dostęp do silnika, ale to ma znaczenie tylko dla tych, którzy lubią sami grzebać. ( ostatnio wymieniałem olej i chciałem wymienić filtr oleju myślałem że mnie cholera weźmie, nie mogłem odpiąć jednej wtyczki przy filtrze, silnik 2.2 DTI, nijak nie można łapy tam włożyć)

Cena do jakości i funkcjonalności dobry +

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem czy ten trick jest ogólnie znany ale ....

moja Zafira pali znacznie mniej na 100 KM gdy spuszczę hamulec ręczny. :)

Wypróbujcie. To działa

Pozdrawiam pierwszokwietniowo... :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności