Skocz do zawartości

Znane i nieznane tricki w Oplach Zafira


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

wiewora - dzieki ale to nie jest to tam ktos z formułowiczów sam takie urządzenie wykonywał i wysyłał za odpłatą dla klubowiczów aj nadal szukam i szukam i szukam i nic nie moge znaleźć. :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli kogoś irytuje włączające się światło w kabinie podczas odmykania auta z pilota to wystarczy przeciąć biały kabel w górnej konsoli oświetlenia nie tracąc przy tym zwykłego oświetlenia poprzez wyłącznik środkowy konsoli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicaj, jak nie ma jak jest.

ja przecie też mam Zafke B i jest i zamykanie/otwieranie szyb z pilota i podwójny zamek z ryglem dokładnie tak jak d.marco, opisał. Sprawdź dokładnie. Nie wiem moze masz jakiegoś ultra golasa, ale ryglowanie powinno być w standardzie :D

ok we czwartek jade na przeglad do FAH wiec sie dopytam...

dzieki za info

nie wiem czy golas - wersja catch me now...

 

[ Dodano: Czw Sie 06, 2009 09:37 ]

witam ponownie :(

oddalem dzisiaj rano auto do serwisu :)

rozmawialem z serwisantem - kwestia ryglowania drzwi oraz zamykania automatycznie szyb (brakuje mi tego :D ) jest mozliwa w zafkach B ale tylko do roku 2006, potem juz nie bylo takiej opcji ani mozliwosci pozniejszego zaprogramowania.

przy okazji pogadalem chwile o czujniku polozenia walka rozrzadu - ten problem jest znany w silnikach serii Y ale w Z juz nie ma takiego problemu, wedlug serwisu... nawet jak objawy sa podobne...

 

[ Dodano: Pią Sie 07, 2009 09:20 ]

i jeszcze dodam - mam spryskiwacze od Insigni :D super chmurka, zobaczymy jak sie to bedzie sprawdzac na drodze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracając do tematu zamykania drzwi kluczykiem, faktycznie przekrecajac kluczyk w drzwiach kierowcy zamyka on jedynie drzwi kierowcy i w zosiach B tak jest i już.

Po wykonaniu tego manewru wystarczy :

1. przejsć na stronę pasażera.

2. otworzyć drzwi.

3. wcisnąć przycisk z kluczem - znajdujący się na środku pulpitu do centralnego zamka zamykania drzwi od wewnatrz.

4. zamknąć drzwi pasażera.

Właśnie stał się cud - samochód zamknięty zabezpieczony, można śmiało iść na zakupy w celu nabycia nowej baterii do pilota.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pisze w sprawie zczytywania błedów za pomocą pedału hamulca i gazu. Mam zafire A (z18XE) i świeci mi się check engine. Spróbowałem tę metodę i po wćiśnięciu gazu i hamulca zaczyna migać kontrolka auta z kluczykiem. Miga ona seriami. Np. mignie raz potem chwile przerwy i mignie np 7 razy. Wydaje mi się, że to jest migowe zczytywanie błedów gdyż liczyłem te migania i by się zgadzało bo na fejsie miałem błędy 130 i 170. Ale to nie wszystko. Gdy ta seria mignięć się skończyła trzymałem dalej gaz i hamulec i po chwili mignęłą kontrolka check engine i po uruchomieniu silnika kontrolka nie świeci. Błąd się skasował. Mógłby ktoś sprawdzić u siebie czy też się błąd skasuje? Dopowiem tyle że jak auto z kluczykiem przestanie migać do dość długą chwilę trzeba jeszcze trzymać wćiśnięte pedały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkryłem dwie sprawy

1-Klimatyzowany schowek :( otóż po zdemontowaniu schowka z lewej strony u góry jest rurka zaślepiona gumowym korkiem .

Po zdjęciu tegoż korka i włączeniu wentylatora dmucha powietrze ! więc podejrzewam iż wystarczy dokupić przewód idący od rurki do schowka i mamy tanio klimatyzowany schowek tym bardziej że w nim jest gotowy otwór .

2-Kasowanie błędów .

Błędy można kasować samodzielnie bez użycia dodatkowego sprzętu poprzez odpięcie klem i zwarcie ich na ok. 2 godziny , jedyny błąd jaki się nie wykasował to było że nie załączało turbiny i wówczas była potrzebna interwencja programu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytamy ze zrozumieniem ----po zdemontowaniu schowka , /z lewej strony u góry jest rurka zaślepiona gumowym korkiem---

Ile jest schowków w w kokpicie czy to takie trudne :D!:D!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie unos sie ok?, i sam czytaj ze zrozumieniem co napisales bo nie uzywajac przecinkow zmieniles sens zdania.

 

a co do odkrycia - to raczej zadna nowosc, ja mam seryjnie chlodzony schowek, zwyczajnie w schowku po lewej stronie mam zaslepke ktora mozna otworzyc - chlodzenie badz zamknac - brak chlodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności