Skocz do zawartości

Znane i nieznane tricki w Oplach Zafira


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

darkp do mnie pijesz? Bo niby jak mozna miec srodkowy pedal przy automacie?

O kicaj-a mi chodziło :lol:

dobra dobra - teraz wszystko bedzie na mnie... :beer::lol::beer:

ale zakonczmy rozwodzic sie o pedalach a zacznijmy o trickach w zafkach

 

BTW czy ktos cos wiecej wie o tych parametrach: http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=24490

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Długo mnie nie było ale w końcu mam minutke,w każdym razie jutro zamieniam moją Zafirkę na S-Maxa,myślę,że nie będę żałował.Ten Opelek taki sobie,niby nowy prawie a wszystko skrzeczy :wink: ale nie zawiódł mnie nigdy.Tzn miałem go pół roku...ale w sumie to nie jest to czym chciałbym jezdzić.Pozdrawiam i życzę zadowolenia z użytkowania Waszych autek :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

30 cm dłuższy,więcej miejsca w środku,duuużo lepsze materiały i spasowanie,lepsze wyposażenie,i rzecz gustu-ładniejszy jak dla mnie,piękna linia boczna.Zafirka jest trochę jakby dziwnie wąska i wysoka,aha i w Smaxie jest cisza,nie mogłem znieść już tego klekotu mojego 16sto zaworowca,niemiłosiernie głośny.8 zaworowe są dużo przyjemniejsze i pracują miękko,przynajmniej te oplowsie.Pozdrawiam :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opla to silniki fiatowskie a forda to farncuskie 8) kwestia gustu i wyciszenia http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

mnie tez sie s-max podoba ale fundusze pozwolily na zafire + zafira mniejsza, po jezdzie mondeo stwierdzilem ze to za dlugie auto dla mnie http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dla mnie dlugosc tez byla priorytetem. Pierwotnie rozwazalem nawet Omege, ale niemal 5m auto jest piekielnie kiepsko parkowac w miescie. Zafira jest zdecydowanie krotsza a ma rownie duzo miejsca w srodku, nawet jeszcze wiekszy bagaznik, no i opcje dla 7 osob wbudowana w standard, a nie za duza dodatkowa kase jak w innych kompaktowych minivanach. To mnie wlasnie zniechecilo od VW Tourana - co ciekawsze oferta okazywala sie byc tylko 5-osobowa. A zdaje sie, ze w S-Maxie dodatkowe fotele tez sa opcja.

Oczywiscie kazdy kupuje co mu pasuje. Jakbym mial kupowac faktycznie wiekszego vana to nie wybralbym ani Sharana/Galaxy/Alhambry/S-Maxa a raczej Forda Windstara, gdzie nie ma juz zadnych kompromisow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdaje sie, ze w S-Maxie dodatkowe fotele tez sa opcja

zgadza sie w S-Maxie standardem jest 5 siedzen i jako opcje mozna dokupic 3ci rzad siedzen badz wysuwany blat (do zaladunku- opcje sie wykluczaja). W standradzie 3ci rzad siedzen jest w Galaxy - a to to samo auto poza wysokoscia i dlugoscia (tyl jest troche dluzszy)

porownujac zafire do mondeo kombi - zafira jest krotsza i troche wezsza ale bagaznik tak samo pojemny. a w razie potrzeby mozna tylna kanape troche przysunac do przodu :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak czy inaczej,mam nadzieje,że będę zadowolony.Ze spalania już jestem,Zafirka potrzebowała w mieście 11-12 litrów,fakt ze mocny silnik i automat,ale lekkie przegięcie :wesoly: .Wczoraj pojezdziłem troche moim nowym nabytkiem i średnio po mieście pokazuje mi 7.5 litra,więc wyraznie mniej,zobaczymy jak z serwisem bedzie ogólnie :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności