Skocz do zawartości

Znane i nieznane tricki w Oplach Zafira


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Taki schowek to standard w wersji elegant, komfort umieszczony pos stronie pasażera w pierwszy rzędzie siedzeń.

Uwaga lubi się zacinać na prowadnicach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy spotkał ktoś się z takim schowkiem w Zosi znalazłem taki link http://www.langzeittest.de/opel-zafira/technik/ablagefach.php Byle do wiosny.

mam taki pod siedzeniem pasażera, nie zacina sie, nie ma z nim problemu (może dlatego że mało intensywnie go użytkuję :( ), często problem z tym schowkiem bierze się stąd ze niektórzy o na chama wyciągają zamiast zwolnic go najpierw z zatrzasku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam szufladki, bo mam tam zmieniarke fabrycznie montowana przez Opla do navi.

 

[ Dodano: Sro Sty 14, 2009 21:01 ]

Jeżeli przesuniemy dźwignię w dół dla jednokrotnego przetarcia a następnie po czasie np. trzech sekund przesuniemy dźwignię w górę dla czasowej pracy wycieraczek, to będą one pracowały z częstotliwością trzech sekund,jeśli po dwóch to co dwie itp. Właśnie w ten sposób można regulować czas aż do kilkunastu sekund-cytuje tutaj kolege który napisał to w dziale -co nas irytuje w zafirach A i B-.Myślę że nie wie o tym 50 proc.posiadaczy Zafir :(

Ten patent z czasowymi wycieraczkami wg instrukcji do Zafiry B jest tylko jedna z kilku opcji. Tak wiec, nie jest to wyposazenie standardowe i trick (w zasadzie to nie trick, bo jasno czarno na bialym jest to opisane w instrukcji) nie zawsze zadziala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafira A - Światła dzienne - wystarczy włożyc bezpiecznik w odpowiednie gniazdo na tablicy bezpieczników i nie musisz pamiętac o włączaniu świateł. po kilku sekundach od odpalenia silnika same się włączają. Przynajmniej ja tak zrobiłem w swojej zafirce A 1,8 16V elegance (w instrukcji gniazdo bezpiecznika jest opisane - wersja skandynawska).

a czy jest jakis sposob na zrobienie tego, przy wersji innej np.Niemiec itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz styki na bezpiecznik 32 i odpowiednia kostke za konsola bezpiecznikow to zdaje sie, ze wystarczy zakupic odpowiedni modul na Allegro i wlozyc bezpiecznik.

Sam sie nad tym zastanawiam, nie ze wzgledu na swiatla, bo te pamietam wlaczac, ale chodzi mi o oszczednosc plynu do spryskiwaczy w dzien, bo mam spryski na reflektory. Niestety przy obecnych przepisach przy wlaczonych swiatlach zawsze leje mi tez na reflektory. Mam nadzieje, ze ten automat zalacza tylko swiatla i zostawia w spokoju spryskiwacze reflektorow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cbm80, jak masz światła włączone (pozycyjne lub mijania) to zawsze będzie pryskać na lampy.

Niestety zbiornik na płyn jest tak mały, że krótka trasa i po spryskach :(

 

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To myslisz, ze spryski sa bezposrednio podpiete pod swiatla - czyli jak sie swieca to zawsze po nich leje? Myslalem, ze to przelacznik do swiatel ma dodatkowa sekcje, ktora uruchamia spryskiwanie.

W takim razie odpuszcze sobie ten automat. A zbiornik mimo 4.5l okazuje sie byc faktycznie bardzo maly jesli duzo leje sie na szybe w trasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest.

Trasę to oczywiście miałem na myśli w teraźniejszych warunkach (jesienno-zimowych).

Niektórzy odłączają pompkę od spryskiwaczy lamp, co przy zwykłych reflektorach jest jakimś wyjściem.

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jak dziala uklad "dwukliku" o ktorym kiedys pisal gawlak?

Wygladalo na to, ze sterowanie spryskami reflektorow jest zupelnie niezalezne, skoro dalo sie taki uklad w prosty sposob wpiac w instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności