Skocz do zawartości

Plusy i minusy astry G


Gość Anonymous

Czy kupiłbyś jeszcze raz astrę g?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kupi?by? jeszcze raz astr? g?

    • tak
      1
    • nie
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

To chyba na gazie.

 

Ja jak się postaram to też mi tyle pali. Ale przy zwykłej jeździe + minimum przewidywania sytuacji aby jechać w miarę płynnie - 8,5. I TO JEST ZALETA.

jak jeżdżę przewidująco, zgodnie z zasadami eco, pali mi 10 litrów. Mniej się nie da. Za to na trasie rzeczywiście mało - poniżej 6 litrów. Zatem albo to kwestia specyfiki miasta i trasy, albo mamy inne silniki (mój jest z przełomu 99/00, stary model).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Astra duzo zalet jak dla mnie. Po pierwsze prostota budowy- latwo cokolwiek rozebrac naprawic. To co pisaliscie ze skrzypi to wszytsko da rade zlikwidowac( zreszzta pokazcie mi auto w ktorym nie skrzypi- w golfie 4 skrzypi w polo tez etc. Jedynie co to maly minus dla silnika ktorego mialem 2.0 DTL za slaby do tej budy. Widzialby mi sie silnik vw 1.9 TDI w budzie astry. Solidne czesci, zawieszenie bardzo wytrzymale a niedrogie. Rozwiazaniem jeszcze byla by astra opc 2.0T bo w miare malo pali a mocy pod dostatkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

widze ,że moje spalanie wywołało dyskusję :mrgreen:

 

dla uzupełnienia:

 

miasto - Zielona Góra ,może nie olbrzymie ,ale nieżle zakorkowane :urodziny:

krótkie trasy - ok. 4-5 km i stop

w końcu jest zima, w lecie też koło 8 litrów ,ale za to z klimą :urodziny:

 

i jeszce jedno : w poprzedniej asterze F 1,4 60 KM ,zuzycie w mieście było w przedziale

8,6- 8,9 litra

 

zatem chyba nie jest żle :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

polecam asterke2 z silnikiem1.7 dti malo pali bezawaryjna wgodna dla 5 osob w podrozowaniu latwa w zaparkowaniu bo jest poprostu samochodzikiem kol.poprostu trzeba dbac jak o male dziecko .niema sie zadnych problemow. jak dbasz tak masz .[to pleta do tych osob ktorzy wogole nie dbaja o sprawy tech.i wizualne pozdrowienia dla wszystkich opelmaniakow. :wink::mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1.4 Twinport może rzeczywiście palić ok. 8,5 litra po mieście.

mój silnik (1.6 16 V 1999) w mieście na krótkich trasach (5-7 km), z kilkunastoma zatrzymaniami po drodze (światła), w najgorszym komunikacyjnie mieście w Polsce (przynajmniej tak twierdzą mieszkańcy)

- przy ekonomicznym trybie jazdy (nie przekraczając 2500 obrotów) pali 10 litrów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. To widać mam farta ze spalaniem u mnie.

 

Ale wracając do głównego temat - do wad zaliczam hałaśliwość twinportów.

Musiałem to lekko poprawić - zamontowałem wygłuszenie maski i osłonę. Teraz jest cool ;););)

 

Jeszcze gdyby tak wygłuszyć przegrodę czołową :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jeszcze do plusów - silnik jest cichuteńki na niskich obrotach

niestety, ma to także swoje złe strony - już kilka razy zdarzyło mi się machinalnie przekręcić kluczyk, bo myślałem że zgasł.

 

Co do minusów - skrzynia biegów mogłaby by być lepsza, czasem ciężko wbić bieg - ale nie narzekam, w porównaniu do mego poprzedniego auta to skrzynia w AIIG jest ze dwie klasy wyżej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

"+"

- ekonomiczny silnik (średnia 6L/100km) 1,7CDTI

- ergonomia i prostota deski rozdzielczej oraz przełączników

- komfort i prowadzenie

- łatwa obsługa (wymiana żarówek, płynu do spryskiwaczy, regulacja siedzeń i zagłówków)

- dobre hamulce

- duży i foremny bagażnik(kombi)

 

"-"

- mało miejsca na tylniej kanapie

- niewygodna tylna kanapa

- ponury w środku

- słabe wyposażenie

- przeciętna jakość plastików i ich montarz w kabinie(świerszcze)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Plusy +

+ niskie spalanie przy duzych predkosciach

+ cisza wewnatrz na nierownosciach,dziurach (w porownaniu z fiatem)

+ dobrze sie drogi trzyma

+ dobrze wykonczony

+ brak mozliwosci otwarcia od wewnatrz przednich drzwi po zamknieciu centralnego zamka

+ tanie i dostepne czesci

 

Minusy -

- szybko padajace sprezyny amortyzatorow

- silnik z obiegu wewnetrznego

- zaciski hamulca tylnego... kosztowne i slabe...

- wkurzajaca zaslepki progow ktore ciagle kradną :evil:

- srednio wygodny fotel kierowcy po przejechaniu 250 km bez przerwy boli tylek

- ciezko dopasowac ustawienie fotela kierowcy do odpowiedniej pozycje wzgledem tego jak bylo w fiacie

- po zmianie radia na nie fabryczne traci sie wysiwetlanie z TIDa

- tyle jest tych samochodow ze latwo sie pomylic na parkingu pod supermarketem :wesoly::wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności