Skocz do zawartości

znowu termostat


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam

panowie wiem ze juz o tym bylo jednak nie dowiedzialem sie w koncu co sie dzieje nie tak w mojej zafirce

otoz podejrzewam termostat lub czujnik

wskaznik lezy na 0 obojetnie ile bym kilometrow nie przejechal

ale

mam jedno ale

powietrze w nawiewie robi sie cieple po3 -4 kilometrach a bardzo cieple po 7 -8 km

i teraz nie wiem czy mam walniety termostat czy tylko wskaznik nic nie pokazuje

moze sie zawisil??

pomozcie prosze bo zamierzam sie do wymiany termostatu i jednoczesnie mam nadzieje ze to jednak nie on tylko wskaznik

a moze odlaczyc kleme od aku?

moze wtedy wskaznik ruszy?

co otym sadzicie

prosze pomozcie

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wymienielem poprostu czujnik na nowy i efekt zaden

zauwazylem jednak ze jak przekrece stacyjke nie zapalajac jeszcze silnika to wskazowka sie unosi po czym jak silnik odpali wskazowka na wskazniku temp znowu sie kladzie i ani drgnie

pomozecie co to moze byc?

spalanie wg komputera w miescie na krotkich odcinkach (max 12 km) 8,8 l/100km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zrobilem test

bylem w trasie i po 20 km spokojnej jazdy wskaznik drgnal

jak trzymalem 120 -140 km/h to wskaznik wskazal okolo 90 stopni gdy trzymalem te predkosc wszystko bylo ok

po czym gdy zwolnilem zaczal lekko opadac

po czym jak wjechalem do miasta i tempo znacznie spadlo to wskaznik wrocil na polozenie 0

 

stalem jakies 15 min w korku i wskaznik znow sie uniosl do 80 stopni ale gdy tylko ruszylem to znowu spadl na 0

juz nie wiem co sie dzieje najpierw myslalem ze to czujnik., wymienilem na nowy i cos sie dzieje ale nie jest do konca ok

moze to jednak termostat?

pomozcie koledzy

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
robimel, gdyby to był termostat to było by odwrotnie grzał by się na postojach a w czasie jazdy wskaźnik by opadał(niedogrzanie silnika)ale wymienić termostat nie zaszkodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale u mnie jak przekręcę ogrzewanie na całkiem zimne to wskazówka po przejechaniu jakieś 6 km w temperaturze na zewnątrz -5'C podnosi się do ok. 90'C ale jak dam na ciepłe (całkiem ciepłe) to zaczyna spadać a po jakimś czasie całkiem do pozycji wyjściowej (termostat nowiutki) co wy o tym sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety zimą trzeba zastawić chłodnicę /wsadzić jakiś karton/ i ten denerwujący Cię wskaźnik powinien lepiej działać ??? Ja tak robię i jest O.K.

Oczywiście nie zastawiaj całej chłodnicy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności