Skocz do zawartości

znowu termostat


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ja termostat wahlera do 2.2dti kupiłem za ok 130 zł. - niby drożej o 100, ale jedna robota i po wymianie nie miałem problemów z niedogrzanym silnikiem.

 

osobiscie zawsze polecam komplet i dobrej lub oryginalnej marki i jesli mam wolna reke od klienta zawsze zakladam wahlera,nie jest tani ale chyba najpewniejszy a oto chyba chodzi ze jesli ma sie zepsuc to niech sie otworzy i nie zamknie a nie w druga strone bo zagotowany plyn nigdy niczego dobrego nie wrozy :piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ROBIMEL, mam zafirę 2.2 DTI. Miesiąc temu wymieniłem tylko sam wkład do termostatu za 34 zeta, też się radziłem na forum co zrobić. Polecam najmniejsze koszty , sam wkład , jeśli obudowa nie wyżarta. Nawet płynu musiałem dolać około 200 ml. Jak się zdecydujesz , to pisz na PW podam link do strony gzie kupiłem wkłąd , jest super do 2,2 DTI oraz 20 DTH ,DTI....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

napisalem na PW

 

 

a jeszcze mam do was jedno pyt

czy przyczyna tych wszystkich problemow moze byc stary plyn chlodzacy

bo u nie jak kupilem zafire to na korku zbiorniczka wyrownawczego bylo takie bloto , syf jakis

w sumie bloto tylko wytarlem i jezdze

a plyn ma kolor blizej nieokreslony taki jakis lekko rdzawy

czy moze byc juz tak przepracowany ze czujnik i wskaznik nie reaguje??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tu może być problem.

Najlepiej to podjedź do byle mecha który ma sprzęt do sprawdzenia do jakiej temp. działa twój płyn.

U mnie jak sprawdzał to wyszło, że do -30 stopni i płynu nie wymieniałem.

Tylko polecam oryginał OPLA, trochę drogi ale to koncentrat50:50/czerwony/ stosowany od 2001 roku/chyba/ w ukłd wchodzi około 8 litrów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Robimel.

Ja kupiłem oryginalny płyn w serwisie OPLA-koncentrat.

kosztował chyba 15 zeta za litr. Miesza się go z wodą remineralizowaną czyli destylowaną w każdej stacji CPN za około 2 zeta za litr pól na pół /50:50/. Jest dobry choć może trochę drogi, ale za to nie żre ci układu. Acha czystego też nie dolewaj do tworzy się kwas i żre układ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

ano jest różnica sama wymiana wkładki nie zawsze przynosi efekt,gdy są wżery , mikropekniecia na obudowie to wtedy nic to nie da bo termostat przepuszcza,i zostaje wymiana całego z obudowa :wino::wino:

i to jest fakt,

przy wymianie wkładu łatwo jest sprawdzić czy zawór nie przepuszcza- zamontować wkład i wlać wodę do obudowy, nie ma prawa przeciekać, powierzchnie usczelniające obudowy i wkładu muszą się dobrze spasować. Najpierw wymieniłem wkład z płaską powierzchnią uszczelniającą (tak jak jest w oryginale) jednak troszeczkę przeciekało i efektu przy nagrzewaniu nie było. Potem założyłem wkład z kulistą powierzchnią uszczelniajacą i nic nie przepuszczał - od razu był efekt przy nagrzewaniu. Kupiłem wkład Termot w sieci Polcar z symbolem UT14U do silnika Y20DTH 2002 rok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dokładnie miałem te same objawy co autor tego postu, wymieniłem wkład na ten stożkowaty Stahlter czy coś podobnego i jest rewelka wszystkie objawy zniknęły. Po demontażu obudowy na starym lało się ciurkiem, na nowym nawet nie kapnęło, obudowę dotarłem drobnym papierkiem bo miała osad.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam Was!

Wiosną planuję wymienić obudowę termostatu, chcę kupić nasadkę Torxa, mam pytanie jaki numer klucza Torx pasuje do odkręcania śrub obudowy termostatu. :mrgreen:

Pozdrawiam Was!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności