Skocz do zawartości

Czyszczenie hydropopychaczy


Gość lord_wiader

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie nikt jeszcze nie focił jak to robił, przyznaję się, że ja też zapomniałem, a byłby opis silnika c20xe...

 

Najłatwiej jest wymienić ściągając głowicę....

Można zaryzykować wymianę bez zdejmowania, ale trzeba wymyslić jakąś dźwignię, którą da się wyjąć dźwigienki zaworów.

 

W 16V trzeba zdjąć wałki rozrządu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

do wymiany popychaczy nie trzeba ściągać wałka ani rozrządu

W takim razie, czy wymienić same popychacze i zignorować sprawy rozrządu

jeśli zignorujesz to olej może jeszcze bardziej ciec,

a ucierpi i tak pasek co może wtedy przyczynić się do jeszcze wyższych kosztów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w silnikach 8V mozna wymieniac popychacze bez zdejmowania walka rozrzadu ale chyba jednak mozna

 

tutaj maly tutorial z innego silnika i samochodu

 

http://www.vfaq.com/mods/lifters.html

 

Sam sie zastanawiam nad taka wymiana w celu czyszczenia popychaczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

Planuję podobną 'operację' i mam pytanie. Czy popychacze takie jak w silnikach 8-zaworowych wkładamy do silnika napełnione czy puste? Bo słyszałem 3 warianty:

 

1. Nalać oleju przez ten otworek strzykawką i pełne włożyć do silnika.

2. Włożyć puste, silnik na początku będzie stukał ale po rozgrzaniu i zrobieniu kilku kilometrów się uspokoi.

3. Włożyć puste, odłączyć cewkę i pokręcić kilka razy rozrusznikiem bez odpalania samochodu żeby napełnić popychacze olejem.

 

Czy czyszczenie ma sens jeśli delikatnie stuka i na ciepłym i na zimnym? Mechanik 'na słuch' twierdzi że to jeden lub dwa popychacze. Słyszałem też o czyszczeniu w postaci gotowania w oleju lub o moczeniu w nafcie przez dwa dni.

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość challenger

mam takie pytanie: podczas czysczenia szklanek zauważyłem, że w jednych ten "cycek" na górze kompensatora chodzi luźno, a w innych jest zablokowany. czy ma to jakiś wpływ na działanie szklanki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności