Skocz do zawartości

Pompa wtryskowa?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Odpalilem rano samochod, przejechalem jakies 2 km, zatrzymalem sie na swiatlach po ruszeniu silnik zgasl, zapalily sie kontrolki..... trzy proby odpalenia i padl akumulator.... hol gietki i pod dom.... pojechalem do serwisu .... facet bez ogladania samochodu stwierdzil ze to pompa wtryskowa.... Ze te modele tak maja... i to czesta usterka .... zaspiewal cene 8 tys nowa 2,5 tys po regeneracji.... silnik ECOTEC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trójmiescie regenrują pompy wtryskowe ale niestety te ze sterowaniem elektronicznym NIE a taką masz u siebie ;);/ ja myśle że warto poszukać innej usterki bo serwisowi najłatwiej jest powiedzieć pompa.A jeśli na 10000000% okaże się ze to ona to sporo aut przyjechało z angli i nie tylko na czesci wiec może jakąś z niewielkiem przebiegiem na allegro znajdziesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dokładnie, a ten "meches" zczytał chociaż błędy czy tak telepatycznie ;) ,równie często pada czujnik obrotu wału i też nie zapala,a jak padła elektronika to w 1500PLN powinieneś się zmieścić,powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wracam z serwisu

Kod usterki chyba 248.... "brak sygnalu sensora kontroli predkosci"

Gosc mowi ze nie spotkal sie z takim bledem.... ale twierdzi ze to najprowdopodobniej pompa wtryskowa

podczas wachlowania rozrusznikiem komputer pokazuje i obroty silnika i obroty pompy wtryskowej...

Ma ktos jakies pomysly?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To jest serwis Opla.... w tym silniku nawet nie mozna samemu reki wetknac, wszystko obudowane, pelno elektryki.... Nie mam pojecia co moze oznaczac ten komunikat o bledzie i dlatego pytam na forum... moze ktos sie kiedys z tym spotkal. A moze rzeczywiscie taki blad oznacza uszkodzenie pomy wtryskowej... A moze po prostu chca zarobic moim kosztem... Logicznie rzecz biorac, rzeczywiscie wymienic sensor i sprawa zalatwiona, ale to chyba nie takie proste.... nawet w instrukcji czegos takiego nie znalazlem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hehe, kiedys u mnie w warsztacie zmienilismy pompe w astrze z tego samego roku i nadal nie odpalala, po glebszych ogledzinach wyszlo ze to immobiliser, koszt w serwisie ok. 250pln

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Jutro wioze pompe do regeneracji, koszt zobaczymy jak stwierdza co padlo.... jesli pompa jest sprawna .... uslyszycie w TVN24, jak wkur..... klient zdemolowal autoryzowany serwis Opel... ;>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam

Miałem podobną sytuację. Kupiłem auto w Polsce na białych blachach. Przejeździłem nim ze 30 km w czasie formalności (cło, badania, ubezpieczenie itp). gdy wszystkiego dopełniłem pod domem auto zgasło. Hol , warsztat też nic nie mogli stwierdzić. Laweta do serwisu Opla też to samo. Okazało się potem ze to*błąd krytyczny 0* nie wiem czy jest coś takiego. Ale w Boschu stwierdzili że padł sterownik pompy koszt naprawy 3.900 pln. Skończyło się na kupnie z Allegro pompy. Jak na razie wszystko działa.

Pozdrawam - Astra II 1,7 TD Kombi.

P.S. Jak się potem orientowałem to częsty defekt. Jeżeli masz silnik isuzu to koszt pompy na pewno będzie niższuy niż przy silniku GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności