Skocz do zawartości

Jak Wasze autka odpalają na takim mrozie?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrastra

mój też bez problemów pali, a aku warty, nie najmłodszy, ale wątpie, aby miał 13 lat :D

Filtry wymieniane na początku lata, ale przejechałem na nich już z 11-12tys i w przyszłym tygodniu czeka mnie wymiana

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja kosiara z kolei jak postoi pare godzin to kontrolki się palą jakby wszycho ok ale rozrusznik nie daje znaku życia nawet kontrolki nie przygasają, odpalam na pych i póki ciepła to odpala normalnie z kluczyka a jak postoi to masakra znowu na pych...

 

POMOŻECIE :?:

PS: Mam już dość pchania hehe ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam ten sam problem co kolega marable :?: tylko pych bo jak za długo odpalam to mi cos cyka i nie zaskakuje rozrusznik . Co to może być ??

 

[ Dodano: Pią Sty 09, 2009 19:03 ]

sorki malablue ;D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie takie same objawy w dwóch różnych samochodach, w jednym wymiana winą był akumulator i jego wymiana załatwiła sprawę w drugim gruntowne przeczyszczenie i posmarowanie klem. Corsa póki co pali dobrze, ale to samochód, który posiadam od niedawna i rocznik stosunkowo młodszy od mojej Astry 92`, która to naprawdę jest samochodem tylko do jazdy ;) jej stan wizualny o tym świadczy dobitnie :?: Z zeszłym roku po jej zakupie, gdzieś koło czerwca wymieniłem świece, kable, wszystkie filtry i jak na razie to pali elegancko. Raz po trzech dniach stania załapała szybciej niż moja świadomość, która nakazywała mi jeszcze trzymać przekręcony kluczyk :beer: Akumulator już nie pierwszej młodości, gdybym musiał dłużej pokręcić, albo kilka razy to byłby problem, a że pali szybko więc jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nawet nic nie cyka głucha cisza, wszystkie kontrolki git świecą a przy przekręceniu cisza i nie kręci :?:

Sprawdź przewody dochodzące do rozrusznika. Zamiast ciągnąć auto, spróbuj włączyć jedynkę, bujnąć, i znowu zakręcić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tigra 96", grunt to Olej GM półsyntetyk swieżo wymieniony. Przy -25 odpala za pierwszym razem i bez szwanku, jak latem. troszku dymi na początku, ale norma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo rzeczy może mieć znaczenie, ale proponuję zacząć od najprostszych, które możesz zrobić sam, czyli czyszczenie klem, sprawdzenie przewodów, podmiana akumulatora na inny. Zacznij coś robić to wyeliminujesz niektóre możliwe przyczyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym bujnięciem dobra myśl..spróbuje , a tak czy siak przeczyszcze rozrusznik co mi tam :lol: ( dziś temp były powyżej zera i odpalił elegancko z rana heh...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja zagazowana Corsa po ostatnim wielkim mrozie (pierwszy tydzień stycznia ) nie odpaliła na benzynie. Akumulator walczyl ile mogl az padl Na gazie poszla bez problemu. Tu pojawia sie pytanie co moze byc powodem problemow z odpalaniem na benzynie. Wcześniej nic podobnego się nie działo. Jedyny czynnik, który się zmienił to temperatura. Podejrzewam filtr paliwa lub pompe paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności