Skocz do zawartości

Astra II - 1.4 16V czy 1.6 8V - który silnik lepszy?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich,

 

jak w temacie: który spośród tych dwóch silników jest lepszy i dlaczego? Silnik do astry II 5D, sedana lub kombi. O inne silniki nie pytam (znam już ich wady i zalety z forum Vectry), ale gdybym trafił dobrego 1.6 16V, to wybrałbym właśnie ten. Dlatego prośba o opinie wspomnianych w temacie motorów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

moim zdaniem 1.6 8V, bo:

-bezkolizyjny

-mniejsze koszty części

-takie samo spalanie jak 1.4 a lepsza elastyczność

-nie lubię 16V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tpekrul też zgadzam się z Tobą...sprawdzony silnik który pracował w astrze F.Pozatym silniki benzynowe 8v maja to do siebie że o wiele lepiej się zbierają od dołu niż silniki 16 v które trzeba krecić a co za tym idzie 8v sa elastyczniejsze.Doskonale to widać np porównując astre 2.0 8v i 2.0 16v .....i to ten 8v lepiej sobie radzi w dolnej parti obrotów dzieki właśnie niżej położonemu momentowi obrotowemu....bo silnik 16v zaczyna ciągnąć od około 3000 tyś obrotów na min a co za tym idzie wiecej nam spali.Wiec zdecydowanie 1.6 8v

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agamek12, Mam 1,6 8V i taki właśnie super znawca silników mi kupił (z karoserią oczywiście) w Reichu.Wypowiedzi tpekrula i maniakopel-a są jak najbardziej właściwe.Mój pali średnio w jeżdzie mieszanej 6,5-7l/100,ale nie oszczędzam,czyli średnio-ciężki but.

O 1,4 16V się nie wypowiem,bo tylko raz takim jechałem,ale zauważyłem,że przyśpieszenie ma nieciekawe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdecydowanie polecam 1,4 16V gdyz jest to nowsza technologia a co do momentu obrotowego faktycznie jest to prawda. Moja asterka pali na trasie 6 litrów a w mieście 7,5-8.0. Gdy kupowałem w salonie opla swój samochód to usilnie starano mi się wcisnąc opla z silnikiem 1,6 8V na którego nie było nabywców od około 3 miesięcy a na swoja asterkę czekałem 1,5 miesiąca jak została sprowadzona z fabryki z Niemiec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nowsza technologia nie zawsze jest lepsza. stare jest sprawdzone - ja zostaję przy swoim zdaniu 1.6 8V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy iść z postępem, chociaż nie mogę nic złego powiedzieć na silnik 1,6 8V gdyż nie miałem okazji tym samochodem z opisanym silnikiem się karnąć, podejrzewam , iż ma lepsze przyśpieszenie na nizszych obrotach, lecz ja zawszę staram sie iśc do przodu a nie się uwsteczniać. Widocznie fabryka stwierdziła, iz silniki tzw. 16V są nowocześniejszą technologią jak 8V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader
...Gdy kupowałem w salonie opla swój samochód to usilnie starano mi się wcisnąc opla z silnikiem 1,6 8V na którego nie było nabywców od około 3 miesięcy...

Bo jak człowiek widzi 1.4L 90KM a 1.6 75KM to weźmie 1.4L ze względu na wyższą moc i mniejszą pojemność skokową, niższe stawki ubezpieczeniowe i mniejsze zużycie paliwa- w końcu mniejsza pojemność.

U mnie 1.6 8V robi za woła roboczego, często ciągnie przyczepe z ładunkiem ponad 300kg (+ sama przyczepka 200kg) i ładnie się zbiera od niskich obrotów, dopiero przy ciągnięciu przyczepy campingowej ok 700kg + komplet pasażerówi bagaż przydałoby się jakiś C18NE lub lepiej C20NE, tyczy się to jedynie wyprzedzania, gdyż w pozostałych sytuacjach X16SZR radzi sobie dzielnie.

X14XE ma 90KM/6000rpm i 125Nm/4000rpm, a X16SZR ma 75KM/5200rpm i 128Nm/2600rpm

Pozatym X16SZR jest tańszy przy ewentualnych naprawach i ma budowę bezkolizyjną o czy mwcześniej wspominano, dobrze znosi też zagazowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności