Skocz do zawartości

Astra II - 1.4 16V czy 1.6 8V - który silnik lepszy?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Bo jak człowiek widzi 1.4L 90KM a 1.6 75KM to weźmie 1.4L ze względu na wyższą moc i mniejszą pojemność skokową, niższe stawki ubezpieczeniowe i mniejsze zużycie paliwa- w końcu mniejsza pojemność.

 

a większa moc nie zawsze oznacza lepsze osiągi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

"90KM/6000rpm i 125Nm/4000rpm, a X16SZR ma 75KM/5200rpm i 128Nm/2600rpm"

 

 

Wyraznie widać położenie momentu obrotowego 4000 a 2600 to spora rużnica która napewno odbija się na ilości zużytego paliwa.....kilka lat temu gdy byłem młodszy itd napewno bym wolał 1.4 16v bo ma te 90 konni a nie 75 jak w przypadku 1.6.Ale teraz gdy po omedze 2.5 v6 zszedłem na ziemie hehe zdecydowanie jestem za 1.6 ze wsgledu na prostą i nieskomplikowana jego budowe w porównaniu z silnikiem 1.4 16v gdzie w sumie nad wszystkim czuwa już jakiś czujnik a samo podpięcie do komputera kosztuje 50 zł chodz z forum dowiedziałem się że mozna samemu szczytywać błędy:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mam w asterce 1.6 8v c16nz i jest duzo lepszy od kolegi co ma w asterce 1.4 16v. po pierwsze jego astra 1.4 jest dużo młodsza ma mniej przejechane prawie dwukrotnie i bierze mu olej od nowości. z miejsca moja 1.6 jest szybsza i napewno na 1/4 mili 1.4 wymięka na trasie może mnie wezmie ale to tylko dlatego ze on niema gazu bo za drogi koszt do 16v kolejny minus i musi jeszcze pamietac o pasku rozrzadu swiecach zaplonowych i kontrali oleju wiec nowsza technologia oplowi nie wyszła na dobre troszke bubel ECO TEC ;) polecam 1.6 8V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tego co się zorientowałem, to w Astrze II silnik 1.6 8V został wzmocniony do około 85 KM. Czy w związku z tym wykonane zostały znaczące zmiany konstrukcyjne w tym motorze w stosunku do starszej wersji 75 KM? Podobno w tym motorze sprawdza się gaz II generacji? Ja raczej nie będę już gazował następnego auta, choć kto wie???

I powiedzcie mi jeszcze, czy w Astrze II jest ISOFIX??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Co to za zwierz, ten "isofix"?

 

Mocowanie fotelika dla dziecka...

 

[ Dodano: Pon Gru 11, 2006 18:09 ]

85 koni to było podajże od 2001 kiedy opel wzmacniał silniki.A o isofixie nie wiem nic:)

 

Poważnie, dopiero od 2001 roku??? Byłem pewien, że od początku były mocniejsze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie, dopiero od 2001 roku??? Byłem pewien, że od początku były mocniejsze...
Też się dziwię,bo znajomy ma 2000r.

 

Różnica w mocy 75 i 85 KM wynika ze stopnia sprężania i ciśnienia podawanego paliwa.Tak myślę.

 

Co do isofixa ,to nie wiem o co biega,ale u mnie są na tyle 3 pasy i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności