Skocz do zawartości

Zafira B, brak mocy,kopci na czarno


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

hej, wole napisac nawet jak wiesz,

chodzi ci zapewne o wypalanie czastek sadzy z DPFu

u mnie srednio raz na 1 tankowanie, czyli co ok 700km

z tym ze nie swieci mi kontrolka swiec zarowych (chociaz jest napisane ze ma swiecic w instrukcji), ale to byc moze przy jakims "duzym" wypalaniu

auto mam od 4 miesiecy, ma przejechane 36kkm wiec narazie nic nie zauwazylem

zreszta nie slyszalem o problemach z kolem dwumasowym (o to ci chodzi?) w dieslach opla, to nie ford ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mi rowniez kontrolka sie nie swieci,chociaz czasami potrafi migac. Ja mam auto juz 2 lata i mialem troche problemow z kolem zamachowym(dwa razy wymienione 8) )pierwszy raz przy 70tys km pozniej chyba wadliwe bylo bo wytrzymalo tylko 2 miesiace i wymienili na gwarancji :)

Moje auto ma juz spory przebieg ale o tym to chyba musze osobny watek napisac ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze w tych silnikach Fiato-Opla CDTI pojawia sie problem z kolem dwumasowym, bo jesli chodzi o stare DTI to osobiscie nie widzialem zeby ktokolwiek zglaszal jakies awarie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje wymiana kola dwumasy?

O kwotę usługi pyta sie w serwisie![warsztacie] to oni będą ci wymieniać ! Wiec wymienianie kwoty jest tu nie na miejscu! koło można kupić za 1350pln. Ale równie dobrze za 2000 . tej samej firmy! To zależy kto i gdzie kupuje! są warsztaty które wsółpracują z hurtowniami , a i takie które zakupują na allegro z dostawą! http://photos04.allegro.pl/photos/oryginal/522/64/41/522644147

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicaj napisał/a:

ile kosztuje wymiana kola dwumasy?

 

 

O kwotę usługi pyta sie w serwisie![warsztacie] to oni będą ci wymieniać ! Wiec wymienianie kwoty jest tu nie na miejscu! koło można kupić za 1350pln. Ale równie dobrze za 2000 . tej samej firmy! To zależy kto i gdzie kupuje! są warsztaty które wsółpracują z hurtowniami , a i takie które zakupują na allegro z dostawą!

Moje auto jest w UK wiec koszty wymiany sa jakby niewspolmierne do kosztow w PL.

cbm80, nie wiem jak jest z DTi ale w CDTi mialem z tym problem wiec nie chce nikogo straszyc tylko opisalem swoj przypadek, moj znajomy ma Vectre z tym samym silnikiem i zmienial kolo przy 60tys km. Mozliwe ze zbieg okolicznosci no ale cos w tym musi byc :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje wymiana kola dwumasy?

O kwotę usługi pyta sie w serwisie![warsztacie] to oni będą ci wymieniać ! Wiec wymienianie kwoty jest tu nie na miejscu!

uwazam ze sie mylisz, wymienianie kwoty tu na forum jest jak najbardziej na miejscu

bo masz jakies pojecie o przedziale cenowym, wiec jak pojedziesz do mechanika i ci zaspiewa 2 razy tyle ile inni placili to wiesz ze chce cie naciagnac

oczywiscie pieniadze sa twoje i ty decydujesz na co i za ile wydac, ale ja nie mam zamiaru byc naciagniety

pozdrawiam

 

Moje auto jest w UK wiec koszty wymiany sa jakby niewspolmierne do kosztow w PL.

 

ok, a w opisie masz Trojmiasto... stad moje pytanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo masz jakies pojecie o przedziale cenowym, wiec jak pojedziesz do mechanika i ci zaspiewa 2 razy tyle ile inni placili to wiesz ze chce cie naciagnac

Właśnie miałem to na myśli! . Bo jak pojedziesz do mechanika i powiesz mu ze na forum tak pisza! to cie wywali i każe naprawić u kolegów! . Musisz porównać warsztaty!! w których to masz zamiar zrobić!! . . Bo zasłyszane cenniki sa nie na miejscu!!. pompę naprawiają za 2000 ale sa warsztaty ASO np. gdzie zapłacisz 4700za ta usługę! . . Inne sa ceny również w różnych aglomeracjach!! . tam gdzie nie ma konkurencji ceny sa zastraszające!! . I co będziesz brał lawetę?? i ciagał do drugiego miasta?? nie na pewno zgodzisz sie na proponowaną kwotę!! . Więc uzgadniajmy i porównujmy to z warsztatami nawet kilkoma!! bo ja dla kol. zrobię to za 100zł. Drugi za darmo a jeszcze inny za 800

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem to na myśli! . Bo jak pojedziesz do mechanika i powiesz mu ze na forum tak pisza! to cie wywali i każe naprawić u kolegów! . Musisz porównać warsztaty!! w których to masz zamiar zrobić!! . . Bo zasłyszane cenniki sa nie na miejscu!!. pompę naprawiają za 2000 ale sa warsztaty ASO np. gdzie zapłacisz 4700za ta usługę! . . Inne sa ceny również w różnych aglomeracjach!! . tam gdzie nie ma konkurencji ceny sa zastraszające!! . I co będziesz brał lawetę?? i ciagał do drugiego miasta?? nie na pewno zgodzisz sie na proponowaną kwotę!! . Więc uzgadniajmy i porównujmy to z warsztatami nawet kilkoma!! bo ja dla kol. zrobię to za 100zł. Drugi za darmo a jeszcze inny za 800

no niby masz racje - i sie nawet z toba zgadzam, i wszystko trzeba robic z glowa,

nie mozna porownywac ASO z warsztatami nie autoryzowanymi przez Opla, ale ceny nie moga sie od siebie az tak bardzo roznic,

zreszta podam ci przyklad, moze nie dotyczy opla, ale to moj osobisty przyklad - padly mi wtryski w mondeo TDCi, naprawa (a dokladnie wymiana, bo w DE nie wiedza ze mozna je regenerowac na oryginalnych czesciach producenta, ze producent sam produkuje rowniez zestawy naprawcze) u mnie to 2000 EUR, ale na forum mondeo przeczytalem ze w polsce (tak jak w anglii - tylko te 2 kraje naprawiaja wtryski) jestem w stanie zrobic za 2000PLN

oczywiscie najlepiej byloby robic kolo warszawy, ale wolalem jechac do krakowa i odwiedzic rodzine a wydac niewiele wiecej,

pewnie gdyby nie info na forum i przedstawione koszta to bym nie mial rozeznania co i jak

 

z drugiej strony mozesz powiedziec ze moglem podzwonic po warsztatach - tak ale nei w pracy a jak jestem juz w domu do warsztaty zamkniete... i kolo sie zamyka...

 

dodatkowo - takie podanie informacji/ceny wraz z opisem czy jest sie zadowolonym z obslugi, naprawy, zwlaszcza gdy jest pare postow z danego miasta, pozwala oszacowac koszta oraz pozwala rowniez obnizyc ceny - zwykla konkurencja

 

tak wiec uwazam ze warto podawac takie informacje... moze jedna jaskolka wiosny nie czyni ale jak takich osob bedzie wiecej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dość wystraszony w/w postami :D Moja zafirka ma 60 tys na liczniku i zaczynam mieć obawy o koło dwumasowe. Może ktoś mnie oświeci, co tam się psuje w tych kołach? Jakie są objawy jego końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności