Skocz do zawartości

Zafira B, brak mocy,kopci na czarno


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

...no tak...zaraz wyjdzie,że nie znam się.... Ale głowę bym dał,że zafira A też ma koło dwumasowe...

Bogdan75, opel to czarna magia! raz były inne zawory drugi raz kolektory- jeszcze gdzie indziej moduły -swiec! winnym miejscu czujniki!temp. Inne EGR. , Doloty .Wiec każ dy musi sprawdzić to na własnym samoch! I będzie miał rację jeden ma drugi nie! :wesoly: A jeszcze inny pompę zwykłą! na ster. psg5 A drugi na PSG16 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

..jakim cudem współczesny turbodiesel może nie mieć koła dwumasowego???:D Zaraz może znowu dostanę bana ale....jestem pewien,że Zafira A diesel ma koło dwuasowe - musi je mieć:beer:!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma to dlaczego w ogole sie nie psuje? Co chwila slysze gdzies lamenty innych dieslowcow, ze musza wymienic piekielnie drogie kolo 2-masowe, a u nas pisze sie co najwyzej o pompach wtryskowych :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...koło dwumasowe występuje tam gdzie jest przenoszona duża moc ... I to ono właśnie tę moc przenosi i czym większa moc tym szybciej te koło jest zużywane. Np. w TDI, gdzie jest duży moment, wiem,że przy przebiegu 50kkm czuć już lekkie zużycie. A właściwie to nie zalezy tak bardzo od mocy silnika a od stylu jazdy. A że TDI sprzyjają dynamicznej jeździe to i są tego efekty. A kto z Was jeździ dynamicznie zafirą która ma 82KM lub 101KM?? Stąd te koło tak szybko nie dostaje... Ale ja np. już czułem w swojej zafirze A, że dwumasówka zużywa się - nie wiem jaki przebieg rzeczywisty miałem ale zgaduję, że mogło to być 250kkm...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to kwestia przelozen. U mnie z silnikiem 2.2DTI 125KM na 1 nie pociagniesz daleko, bo wolno sie toczy. I pewnie wlasnie o to chodzi, zeby tak duzego momentu (280Nm od 1500RPM) nie przekazywac od razu na uklad napedowy.

Ale jak wrzucisz szybko 2 to moze wcisnac w fotel :D

 

Czyli w koncu jak to jest z tym kolem dwumasowym w Zafirze A - jest czy go nie ma?

Bo widze rozne opinie. Moze ktos wymienial juz sprzeglo w tym modelu, bo przy dwumasowce jest zdaje sie to zupelnie inaczej rozwiazane i sprzeglo jest w 1 zespole razem z kolem?

 

Chyba sam sobie odpowiem na powyzsze :beer: Znalazlem w sieci oferty sprzedazy takiego kola - na pewno do mojego silnika Y22DTR jest wymagane:

 

http://www.opelczesciuzywane.pl/Kolo_dwumasowe_Y22DTR_Vectra_C__Signum__Zafira_A-186.html

 

Kosztuje 1200zl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam ponownie

Okazalo sie ze poszedl DPF w ukladzie wydechowym :? Wymiana na nowy to spory koszt :drunk: Moze ktos ma jakas rade jak oszukac czujnik aby kontrolka sie nie swiecila na desce rozdzielczej :drunk:

Jezeli rozetniemy go i wywalimy wszystko ze srodka to bedzie dzialal jak powinien(oczywiscie jak juz zrobie cos z kontrolka zeby komputer nie zczytywal zlych danych) :drunk:

 

Dziekuje za wszelka pomoc 8)

 

Dodaje fotke ukladu :/

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Komputer trudno oszukać - na filtrze DPF są 2 czujniki , które mierzą ciśnienie w układzie - przed filtrem i za filtrem. Jak sie coś nie zgadza to włączy się tryb serwisowy.

 

Ja bym pojechał jeszcze do serwisu i spróbował sprawdzic najpierw czujniki na filtrze , a po tem procedurę serwisowego wypalenia filtra .

 

Jak nie podziała to ...

 

Dobra rada : kup używany. Pelno jest tego na szrotach. Koszt ok 600 PLN .

 

Ew. wymień kolektor wydechowy na taki bez filtra DPF ( zafiry z 2005/6 roku ) i wgraj starszy soft do sterownika silnika dla auta bez DPF . Ale nie wiem czy to sie może udać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Fiołas, dzieki za rady, postaram sie znalesc uzywany za w miare normalne pieniadze...

moja zafirka jest z `06 i ma juz to cos zamontowane niestety :-) wiec raczej nie bede kombinowal z kolektorem i komputerem :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności