Skocz do zawartości

tranzystor vp44...


Gość Wudar

Rekomendowane odpowiedzi

witam .

nie udało się lecz zamieszcze zdjęcia i opis jutro które pomogą wam uniknąć błędu jaki ja popełniłem

 

[ Dodano: Sro Mar 24, 2010 18:59 ]

Teraz staram się naprawić to co uległo zepsuciu w sterowniku.

 

[ Dodano: Pią Mar 26, 2010 23:26 ]

Witam ponownie .

Pełen opis i foty umieściłem tu.

 

http://forum.opel24.com/wymiana-tranzystora-pompy-vp44-problemy-i-uwagi-vt46609.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 549
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość karlos_79

witam. piszę tutaj aby pomóc innym, wskazać podstawowy błąd jaki popełnił " MBquart " , a nie reklamować się. sam zajmuję się naprawą sterowników psg5 pomp wtryskowych vp44, vp30, vp29 i zapewniam wszystkich że to nie są jak pisze MBquart tranzystory irfz44 i irlr2905. jest to podstawa. musi być odpowiedni tranzystor. niewłaściwym tranzystorem można nieodwracalnie uszkodzić sterownik, a po za tym nie zawsze tranzystor się pali. nieraz pada tak zwana masa. szczególnie w nowszych sterownikach w tych z podwójnym przewodem ze źródła. zresztą na moich aukcjach " karlos_79 " wyraźnie piszę że nie są to tranzystory irfz44ns i irlr2905. napewno nie zda też egzaminu klejenie tranzystora, a napewno nie na dłuższy czas. ja nie wyobrażam sobie też naprawy na samochodzie. muszę mieć sterownik wyjęty na warsztacie. zrobiłem napewno już setkę takich sterowników i dalej twierdzę, że jest to bardzo precyzyjna praca. oczywiście wiem jaki to tranzystor, ale nie mogę powiedzieć bo to jest mój chleb. podpowiem że jest on w obudowie smd 404. z doświadczenie też wiem, że większość prób samodzielnej naprawy kończy się niepowodzeniem i trzeba kupować nowy sterownik który może kosztować i 1000 zł. koszt mojej naprawy to 300 zł. odradzam kupowanie tranzystorów z allegro po 6 zł i 30 zł z opisem. jeśli to by byłe te czarne konie to wszyscy by byli zadowoleni i koniec. a niestety są tam oferowane irlr2905 nie spełniające wymagań. sterownik na takim tranzystorze jak już działa to nie do końca poprawnie. przeważnie samochód nie ma takiej mocy jak wcześniej, chwilowy brak reakcji na wciśnięty pedał gazu i krótka żywotność takiego sterownika. zwykle godziny albo dni. zalecałbym również wymianę przewodu od źródła na grubszy bo ten też często się przepala. jeśli ktoś ma jakieś pytania proszę pisać lub dzwonić 510667029. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko pytaniejak się odnieść do wypowiedzi Pana karlos_79.

Bo jeśli miało to na celu zasiać nutę wątpliwości - to się udało.

Wielu rzeczy które napisał poprostu w domowych warunkach nie jesteśmy w stanie sprawdzić.

Lecz czy powstrzyma nas to przed sprubowaniem......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie:

Jeśli wszyscy wiedzą że czegoś nie można zrobić , to nie można.

Aż znajdzie się ktoś, kto o tym nie wie i to zrobi. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez probowalem wymienic tranzystor ale nie dzialalo to wiec pompa do regeneracji, wymiana korpusu sterownika itd itp + kalibracja 2400zł i jak narazie jestem zadowolony oczywiscie montazu demontazu sam dokonalem przy okazji wymiana trawersow i likwidacja najdrobniejszych wyciekow.Jedynie przy 170km/h mignie czek i predkosc spada i po chwili znow da sie dobic do 170 i zas to samo musze zczytac bledy i sie zobaczy co dalej. Ciekaw jestem co to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności