Skocz do zawartości

tranzystor vp44...


Gość Wudar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam namiar do goscia co chce sprzedac za dosłownie 200 PLN informację jaki tranzystor montowany jest w sterowniku pompy( ten za wymiane którego "fachowcy" chcą okolo 500 PLN). Ponoć kosztuje on 2 PLN. Daje opis montażu + zdjęcia i pomoc telefoniczna przy pierwszym montażu. W necie mozna poczytac o tych tranzystorach ale wymieniane są różne typy i nie wiadomo który jest dobry. Co myślicie o tym? Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 549
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość lord_wiader

Szukałem chwilkę, ale nikt nie chce się wypowiadać na temat tranzystora-łatwy zarobek.

Robocizna parę min + tranzystor za 2-3zł.

Jakby było wiadomo co to za tranzystor->znaleźć notę katalogową i poszukać zamiennika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na elektrodzie sa posty i ludzie podaja jakie to są, problem w tym że podawane są różne oznaczenia a to oznacza że są to różne tarnzystory. Koles pisze że wszystkie opisy montażu tego tranzystora które są sprzedawane przez innych sa jego autorstwa, ludzie u niego kupują opis i oznaczenie tranzystora a potem to sprzedają. Bosch raczej nie powie co to za tranzystor a skoro ktos to naprawia ( lutuje ) to pewnie wie jaki jest odpowiedni. Zastanawiam sie tylko czy ten tranz. zadziała w przypadku awarii ( zakładając że uszkodzony jest oryginalny w sterowniku) a jesli zadziałałby to może warto wozić ze sobą zestaw naprawczy i w razie awarii i w miare mozliwości usunąć problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czytałem że to IRFZ44, z kolei na TYM poscie jest zdjęcie sterownika i tam wygląda że to tranzystor z koncówką 18N. Być może są to jakies zamienniki ale ze nie jestem elektronikiem to nie mam pojęcia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma elektrodzie i na allegro jest jeden śmieszny koleś, który sprzedaje to co opisujecie za 100zł, niestety 0 komentarzy i nie wiadomo czy działa. Temat nie jest taki prosty na jaki wygląda, ponieważ nie zawsze przyczyną uszkodzenia jest tranzystor a dwa to że jego wymiana też nie jest taka prosta. Sterownik to hybryda i łatwo można coś uszkodzić orzy samym ściaganiu dekla(info o szpeca który to wymienia). Najlepiej wytargać sterownik i lutować na stole, ale trzeba poodcinać dochodzące przewody a potem je połączyć.

Podsumowując jak mójk padnie to nie odpuszcze sobie próby jego wymiany :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci pewnie o usera diamond... . On podobno kupił opis i nazwe tranzystora od kolesie o którym pisze w pierwszym poscie ( tak przynajmniej twierdzi ten koles). Tez obawiam sie tego że jak coś padnie w sterowniku to nie koniecznie będzie to ten tranzystor ( chociaż mówią że na 95% to właśnie on pada) ale 200 PLN to nie jest chyba wygórowana kwota jak na 95% pewności i lepsze samopoczucie jest podczas dalekiej zagranicznej podróży jak miało by się zestaw do wymiany w bagażniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Patrzyłem na allegro i tam widać tranzystor w obudowie SOT404, więc zwykły IRFZ44 odpada, ale IRFZ44NS (philipsa) podpasuje, podobnie IRLR2905 ale IRFZ ma lepsze parametry.

Owszem, nie mamy pewności czy po takiej naprawie sterownik będzie sprawny. Trzebaby rozebrać pompę i zczytać symbol tranzystora, jeśli jest dostępna jego nota aplikacyjna to będzie można potwierdzić jakiego zamiennika użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności