Skocz do zawartości

tranzystor vp44...


Gość Wudar

Rekomendowane odpowiedzi

Ciebie już "idzie" to w przyszłym tygodniu pochwalisz się że już wiesz co to za tranzystor.

No kol Wudar, nie wierz w Mikołaja! zresztą juz był http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif na pewno nie będzie danych .A jeżeli będą to fałszywki i wtedy można sobie nachwytać kłopotów ;):rotfl:

 

[ Dodano: Sro Sty 28, 2009 20:50 ]

szukac "sterownik pompy"

Kamil ogólnikowo jest tu o sterowniku do konkretnego modelu! pompy z końcówką 011 ale nic nie znalazłem o wymianie tego tranzystora! ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 549
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Mariusz_760301

Dane będą takie jaki dostanę tranzystor. ;)

 

Jak pisałem na wstępie - dobrze by było mieć jakiś sterownik do prób.

Zobaczymy jaki będzie opis, bo słyszałem, ze niektórzy robią to na przewodach nie ingerując we wnętrze sterownika - wtedy ryzyko mniejsze.

 

Jak opis będzie do d. to ściągnę osłonę sterownika i popatrzę jak to jest u mnie zamontowane - być może jest tam jakiś napis na tym tranzystorku :rotfl::rotfl::rotfl:

 

P.S Wudar myśle, że rozpracowanie tranzystora to parę-parenaście minut http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif Trzeba sobie jakoś radzić w czasach gdy w urządzeniach elektronicznych elementy są nie oznakowane.

 

Ok jak już będę wiedział co i jak to wszystko opiszę - albo jak pisał Brzoza nie opiszę :beer: - bedę sprzedawał takie tranzystorki tylko członkom Opel forum za 2 zł (po kosztach) ;)

 

Tak na poważnie - trzymajcie kciuki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane będą takie jaki dostanę tranzystor.

Mariusz_760301, Ja nie miałem Ciebie na myśli z tym lewym oznaczeniem! Tylko sprzedających . Głośno myślę ze gdyby dali prawdziwy! opis To straciliby przecież dochody! .Czyli dojną krowę! Ale fakt jest faktem ze wymyka sie im to z pod kontroli i wcześniej czy później wyjdzie tajemnica na różnych forach! Więc trzeba byc ostrożnym bo mogą celowo oszukiwać na danych tech ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Brzoza ja tego tak nie odebrałem :D

Chcę, by forum się wzbogaciło oraz złamać hegemonię pseudo elektroników samochodowych.

 

Jaki tranzystor jest w oryginale to ja wiem :D Ciekawy jestem czy dostanę ten oryginał czy też mocniejszy zamiennik - tu jest sedno. (kurcze przydałby się oryginalny sterownik)

 

Nie warto zakładać oryginału gdy pompa się przycina - to mija się z celem.

Dla pewności w weekend sprawdzę co mam u siebie - cokolwiek to jest działa już od ponad roku nieprzerwanie :P

Martwi mnie tylko to, że z rana pompa nie wysterowuje się dobrze i mam przez kilka sekund "martwy pedał" gdy na dworze zimno - dlatego też min. jestem ciekaw tego tranzystora (czy to nie jest aby jego wina)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(kurcze przydałby się oryginalny sterownik)

Zapytam kolegi bo jest u niego .Po ostatniej wymianie pompy [naprawie] Ale do niczego on sie nie przyda Jedynie poglądowo ,bo ma uszkodzona wtyczkę ! .i dlatego była pompa w regeneracji :D

 

[ Dodano: Czw Sty 29, 2009 08:26 ]

Martwi mnie tylko to, że z rana pompa nie wysterowuje się dobrze i mam przez kilka sekund "martwy peda

A może masz za małą dawkę rozruchową, ale w tym przypadku powinien kiepsko odpalać czasami rano [przedział temp.]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Właśnie czasem tak odpala - jakby łapał kompresję a potem martwy pedał - innym razem odpali dobrze i "martwy pedał" - wydaje mi się, że tłoczek przestawiacza wtrysku się zaciera.

Przy powyżej +6 zapala dobrze bez "tego" efektu.

 

Mechanik wszystko sprawdził (trawersy i świece) i została tylko pompa.

Czytałem na amerykańskim forum, że tzw. "dead pedal" to objawy kończącej się pompy.

 

Wracając do tematu - czy w tym sterowniku ocalał ten tranzystor mocy??? Ważne żeby tranzystor był cały - bo jak mówią co oryginał to oryginał :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - czy w tym sterowniku ocalał ten tranzystor mocy??? Ważne żeby tranzystor był cały - bo jak mówią co oryginał to oryginał :D

Mariusz_760301, Pompa była nienaruszona [nie naprawiana] Tylko po wyjęciu upadła tak nieszczęśliwie że rozwaliło wtyczkę .. Więc musi tam byc oryginał bo przebieg 156tkm. Tylko czekam jak wróci kol. to będę z nim rozmawiał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak się składa ze jakieś 3 tygodnie temu moja astra umarła (pompa). Mieszkam w UK, a tutaj naprawa pompy jest nieopłacalna w stosunku do wartości samochodu (za astre dałem 750Ł). Pogodziłem się już z myślą ze sprzedam ją na części, aż natknąłem się na temat tranzystora. Przeszukując wczoraj internet przeczytałem kilka ciekawych postów na elektrodzie w temacie http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1186756.html - jeden z elektroników podał link do aukcji na allegro, gdzie można kupić tranzystor za 4,40. Sprawdzając forum kilka godzin później okazało się że większa część postów zniknęła (łącznie z linkiem) - nie było ich nawet w koszu, tak więc to musiał być właśnie ten tranzystor.

 

tranzystor ten to IRLR2905PBF

 

znalazłem też usunięte posty -> http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1211847.html

 

co o tym myślicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności