Skocz do zawartości

tranzystor vp44...


Gość Wudar

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz_760301

Pisałem już o tym we wcześniejszym poście :lol:

Są jednak dwa ale :beer:

- jest to zamiennik oryginału a oryginał się pali - trzeba dobrać mocniejszy by robota nie poszła na marne,

- sprawa jego zamontowania tzn. jak podpiąć przewody - jak się pomylisz i zapomnisz o jednym mostku to :lol: dlatego ważny jest dla mnie działający sterownik lub zamiennik z opisem montażu by sprawdzić gdzie emitor a gdzie kolektor i bramka.

 

Jak widzisz aukcje za 75 zł tranzystora z opisem montażu wcale nie zniknęły z allegro.

 

Mam propozycję - jakbyś chciał to proponuję naprawę tego sterownika (wymianę tranzystora) - będzie to test i powstał by opis dla forum

:beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 549
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hmm... sprawa wygląda na bardziej skomplikowaną niż myślałem na początku...

 

Mariusz_760301 rozwiń swoją propozycję - czy mam rozumieć że chcesz się podjąć naprawy mojego sterownika :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za

jest niestety jedno ale - mieszkam w Anglii także może być problem z wysyłka - te szybsze możliwości dostawy kosztują ok 30Ł w jedną stronę ( czyli bardzie opłacalne byłoby kupno opisu z allegro) , natomiast te tańsza są dosyć "ryzykowne" a czas dostawy może sięgać nawet 1-2 miesięcy - dla mnie to za długo.

 

Może mógłbym po prostu dołożyć się do opisu z allegro i może jakoś wspólnymi siłami dało by się wymienić tranzystor bez wysyłania sterownika - na pewnio mielibyśmy pierwsze wyniki eksperymentu znacznie szybciej :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Jeśli faktycznie sterownik śmigał na IRLR2905PBF (znamionowo 42A), to mocniejszym zamiennikiem będzie IRFZ44, np. dostępny w TME za 4,54zł/szt IRFZ44ZSPBF który ma znamionowo 51A, czyli ponad 20% więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak jest - inne parametry są gorsze (przeciążalność diody i prądowa)

Juz wiele razy ten model [typ] IRFZ44 był wymieniany na różnych forach Wiec nie jest to ten .

Mariusz_760301, dziś jestem umówiony u kolegi z tym sterownikiem .Tylko mentalność daje dużo do myślenia z chęcią zbycia! :lol: Tak jak z Kobietami Chciałabym A nie chcę :beer::lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Ok - Panowie mam już ten tranzystor.

Piszcie na prv. kto jest chętny podzielić się ze mną kosztami (75 zł) - podam swoje konto.

Za kilka dni będę wiedział na 100% co to za tranzystor - wtedy wstawię opis.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam wszystkich, czytam te posty i zastanawiam się co pisze na oryginalnym tranzystorze, w jakim typie obudowy on jest i jaką funkcję spełnia w sterowniku i co steruje bramką tranzystora. Mając te informacje można coś wtedy dobrać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności