Skocz do zawartości

tranzystor vp44...


Gość Wudar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 549
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam. Miałem naprawianą pompę z powodu awarii sterownika w stacji autoryzowanej Bosch. Było to 1,5 roku temu. Oczywiście zwarty tranzystor. Zażyczyłem sobie zwrot wszystkich części. Teraz postanowiłem naprawić stary moduł ale i obejrzałem resztę. Moją uwagę zwrócił tłoczek. Proszę obejrzeć go. Tu podaję link do zdjęcia. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4860c0a41d3ebcf7.html

Mogę dodać że czarna powierzchnia jest chemicznie utwardzona, spolerowanie zatarć nie rozwiąże na dobre problemu. Tylko wymiana na nowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Panowie!!!

Astra odpaliła ! ;)

 

a jeszcze godzinę temu byłem pewien że nic z tego i już miałem się poddać...

Szczegóły wkrótce...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

A mury runą, runą, runą i pogrzebią.....krwiopijców. :/

 

Czyli jednak duży + dla forum - czekamy na opis ze zdjęciami.

 

Graphium - sprawa bardzo ważna dla mnie - zaobserwuj czy samochód w niskich temperaturach (jak dłużej postoi) ma problem z odpalaniem.

Doszły mnie słuchy, że właśnie są takie minusy zamontowania tej "protezy".

Ja ją mam zamontowaną (nie wiem czy taki sam tranzystor) i mam problem z zapalaniem silnika - tzw. dead pedal - w niskich temp (poniżej +6 st C)

Jeśli u Ciebie będzie podczas mrozów wszystko ok to pokuszę się o zastąpienie swojego tranzystora.

 

Pytam bo wiem, że macie tam teraz fajne śnieżyce :drunk:

 

P.S Dziękuję wszystkim za podzielenie się kosztami tranzystora - wydatek, jak widać, się opłacił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

i sie stało w piatek 13 :/

 

astra pochodzila 2 minuty i zgasła, objawy takie same jak na poczatku

 

czyżby tranzystor sie spalił ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Zgasła nagle czy coś jakby ją zdławiło? (stopniowe zwalnianie silnika)

Spróbuj odpowietrzyć układ.

 

Może tranzystor się nagrzał i połączenie puściło.

Gdy odpowietrzenie nie zadziała trzeba będzie sprawdzić.

 

Wstaw fotkę jak to polutowałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zgasła bardziej nagle...

 

układ odpowietrzony...

 

dziwne, bo wczoraj chodziła ok pół godziny i nic się nie działo, a dziś po 2 minutach zgasła.

 

tak to wyglądało (oczywiście druciki się nie stykają) po lutowaniu: Dołączona grafika

 

wymontowałem sterownik jeszcze raz - nie widać żadnych zmian, żaden z drucików nie jest przepalony, nie ma też między nimi styku...

 

wydaje mi się ze jednak w moim przypadku może to być problem bardziej mechaniczny,

w każdym razie dam sobie już spokój z naprawą astry, bo i tak jestem w trakcie zmieniania samochodu, także postaram się ją sprzedać jako "do naprawy", śmieszne jest że na ebayu można znaleźć kilka astr do naprawy i wszystkie mają ten sam problem - pompa do wymiany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Spróbuj jeszcze raz przylutować tranzystor - szczególnie spodnią częścią tak by dobrze odprowadzał ciepło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vendetti

Wez miernik i sprawdz czy tranzystor nie ma zwarc.Mi tez sie wydaje,ze nie laczy Ci dren.Pewnie byl tylko dotkniety.Polacz przewodem gore tranzystora (dren) do zoltego pola w prawym gornym rogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności