Skocz do zawartości

tranzystor vp44...


Gość Wudar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 549
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Mariusz_760301

Brzoza - fajnie, że udało się z tym sterownikiem.

Zgadamy się na prv. w tej sprawie.

 

Co do tematu to wiem już co to za tranzystor - przynajmniej ten, który dostałem. :lol:

Mam opis - trochę nazbyt rewolucyjny moim zdaniem, wiec dobrze będzie sprawdzić to w praktyce.

 

Kol. Graphium właśnie demontuje sterownik celem naprawy wiec (tak myślę) wkrótce powinien powstać pełen manual (potwierdzony praktycznie) z wymiany tego ustrojstwa.

 

P.S Brzoza Ty od początku o wszystkim wiedziałeś :beer::beer:

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sterownik wymontowany, ale nie było łatwo - uwalone śruby nie do odkręcenia (w sumie cały weekend poświęciłem na wymontowanie ...)

 

...a na tym opisie wszystko wygląda na takie proste :wino:http://www.vp44diesel.de/disassembly

 

A tutaj jak zamontować sterownik po wszystkim: http://www.vp44diesel.de/assembly

 

Zastanawia mnie pkt. 10 opisu montażu - czyli nie ma znaczenia jak się połączy przewody, oby te 2 z góry (grubsze) były połączone z tymi z góry, a te 2 z dołu (cieńsze) były połączone z tymi z dołu :wesoly: tak można wywnioskować z opisu...

 

Ale najpierw trzeba będzie się zabrać za wymianę tranzystora (zrobię jakieś fotki) :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Graphium - trzymamy kciuki - cała Polska patrzy na ciebie - ale presja co :wino:

 

P.S Przewody oczywiście trzeba polutować nie zamieniając ich.

 

Powodzenia!

 

[ Dodano: Sro Lut 11, 2009 07:24 ]

Graphium - patrząc na odkryty sterownik (dziękuję Brzoza) najlepszym rozwiązaniem będzie całkowite wycięcie tych dwóch nóżek i przylutowanie nóżek z nowego bezpośrednio do płytki.

Kup sobie przewód niełamliwy (wyżarzony) i z niego wykonaj połączenia.

 

P.S Bardzo ważne - nie używaj lutownicy transformatorowej.

P.S 2 zainwestuj w lupę powiększającą mocowaną na głowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za rady i za kciuki http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

Tranzystor już wymieniłem, używałem kolby 15W (dosyć ostrożnie zresztą), także myślę że tranzystor nie został uszkodzony podczas montażu. Druciki z płytki zostawiłem stare i przylutowałem je do tranzystora - dało rade bez problemu...

Niestety nie sprawdziłem jeszcze czy sterownik działa bo czekam na nowe śruby którymi przykręcę go do pompy (stare się nie nadają po demontażu)...

Nowe miały przyjść dzisiaj, ale może jutro już będą...

 

Ogólnie do tej naprawy mam dosyć zdystansowane podejście, bo jest duża szansa że jest to jednak awaria mechaniczna pompy - moja astra przejechała ponad 415 000 km :lol: tak tak...

 

415

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Graphium - nie trzymajmy dłużej forum w niepewności http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

Ten tranzystor, który kupiłem z aukcji to jednak IRLR2905

 

Mam nadzieję, że wstawisz niedługo opis ze zdjęciami montażu - wtedy wszystko się wyjaśni :lol:

 

P.S Sposób montażu jest rewolucyjnie banalny :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam, czy możecie napisać co się z tym tranzystorem dzieje, czy go rozrywa, czy dostaje tylko zwarcia, jeśli tak to między którymi elektrodami. Pytam bo jestem elektronikiem i czasami znajomi przychodzą z takimi ciekawostkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności