Skocz do zawartości

Sama przyśpiesza


Gość marekww33

Rekomendowane odpowiedzi

Coś podobnego. Opisze to jeszcze inaczej.

Gnasz swoją bryką 250km/h i już wiecej nie chce wycisnąć (ja miałem ok. 40km/h) pedał w podłodze, masz zamontowany NOS i sie nim bawisz wciskasz i puszczasz.

Coś w tym stylu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość GmsMetallica

moze cos z pompa...

 

[ Dodano: Sob Sty 31, 2009 15:59 ]

a mam takie pytanko czy to dzieje sie przy tej predkosci 40 km/h czy przy wiekszych tez :D bo moze to byc cos banalnego, albo glupiego ze przy tej predk obrotowej to granica gdy zalacza sie sprezarka :drunk: sam juz nie wiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich doświadczeń to przy ok.1800 obr załącza się sprężarka i z tej samej ilości paliwa daje dużo większą moc. Ot i całe czary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja.

Z tego co wiem to zafira Dti nie ma linki gazu tylko jakiś potencjometr który przekazuje sygnały położenia pedału gazu, więc zacięcie linki gazu raczej nie wchodzi w grę :drunk: , a potencjometru... nie znam zasady działania tego mechanizmu w zafirze ale może on się jakoś zaciął, co do tempomatu możesz go sobie założyć samodzielnie za ok 70 zł (dżwigienka z allegro, sam zakładałem i działa) :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich doświadczeń to przy ok.1800 obr załącza się sprężarka i z tej samej ilości paliwa daje dużo większą moc. Ot i całe czary.

U mnie turbo załącza sie przy 2200.

A wtedy jak mi to się działo było zaledwie 1500 obr/min

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jest cos takiego jak podtrzymanie wolnych obrotow - to tak jakby sie jechalo na biegu bez gazu ale na obrotach troche wyzszych od biegu jalowego, ale to raczej nie ta sprawa bu musialbys najpierw zdusic silnik zeby zaczal delikatnie przyspeiszac no i nie do takich obrotow...

moze potencjometr pedalu gazu nawala, znaczy sie lekko przycina co daje efekt przyspieszenia (nie wraca do polozenia spoczynkowego)

nie masz moze komputera z chwilowym spalaniem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kompa nie mam ze spalaniem i napewno to nie jest potencjometr od przyspieszania bo to wyraźnie głos silnika sie zmienia tak jak by zawory klekotały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze moze to byc zawalony sadzą kolektor , tu pod zaworem

EGR ja tak mialem gdy wymienialem zawor to mechanik to czyscil i z tego co pamietam przed tym czyszczeniem auto mi na luzie wlasnie tak podnosilo i spadalo z obrotów ale tak lekko, wiec moze tu lezy przyczyna ale nie gwarantuje,teraz po wymianie EGR i czyszczeniu nic mi sie nie dzieje.(zawór wymienialem bo byl juz walniety nie z powodu skaczacych obrotow)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwny mega dziwny przypadek, a moze to tylko mylne zludzenie ???

 

[ Dodano: Sob Sty 31, 2009 14:36 ]

a przypomnialo mi sie cos, jadac sobie kiedys berlingo 20HDI jadac cos ok 10-15 km/h wrzucilem sobie 2 albo 3 bieg i auto zaczelo ciagnac tak odczuwalnie i nie dodawalem gazu ani nic, na obroty nie zwrocilem uwagi :/ o to chodzi :ok:

Ja mam tak czasami - zwalniając i redukując z 3 na 2 i puszczając sprzęgło, a nie dodając gazu czuje lekko jak ciągnie auto do przodu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności