Skocz do zawartości

Sama przyśpiesza


Gość marekww33

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

U mnie jest tak jak w powyższych dwóch odpowiedziach, tzn. przyspiesza podczas redukcji biegów a mechanior stwierdził zasyfiony kolektor i problem z EGR więc może jednak to jest w jakiś sposób powiązane...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

U mnie jak kolektor był zawalony i EGR tak samo to kompletnie mocy nie było i z opóźnieniem na gaz reagowała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekww33

problem rozwiązany kupiłem ceramizer do paliwa i po dosłownie 20km jak reką odjął.

1. nie klekocze

2. ciszej chodzi

3. łatwiej odpala

albo tankuje jakieś słabe paliwo mało kaloryczne czy coś w tym stylu etylina ma oktany a ON ma coś ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na paliwie lepiej nie oszczedzac. Lepiej lac jakies sprawdzone markowe. Lejecie jakies tani syf, tanszy moze o 10gr a pozniej sa same problemy z sadza a na koncu rowniez i z pompa. Jak sobie dokladnie skalkulujecie to nie oplaca sie oszczedzac te pare zlotych na baku paliwa, a pozniej wydawac tysiace na remont pompy czy wymiane EGRa.

To samo z olejem. To nie traktor, ktory wszystko spali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekww33

Jeśli chodzi o ten klegot i mało kaloryczne paliwo to coś mi się przypomniało.

 

Pare lat temu miałem służbowego poloneza który jeździł na etyline 95, w mojej firmie mało było aut na 95 reszta śmigała na 78. A że miałem duże przepały i od czasu do czasu ktoś mi to paliwko spuszczał to lałem 78 żeby stan się zgadzał. To była tragednia silnik strasznie zamulony ledwo co szedł a zawory tak klekotały że aż uszy bolały, wywalało często uszczelke pod głowicą i ciągle sie grzał, więcej stał na warsztacie niż jeździł, nikt nie wiedział ze zamiast 95 jest 78 tylko ja, a ja byłem za młody i głupi że jest różnica w oktanach i ma to zły wpływ na silnik (paliwo to paliwo :) ). Pojechaliśmy tym poldkiem kiedyś w podróż słuzbową w polske i tankowaliśmy tylko E95. NIm więcej km tym więcej się lało E95 a silnik chodził co raz lepiej (oczywiście brakowało mi 1/4 zbiornika) po wupaleniu całej 78 i zastąpienia jej 95 silnik odmieniony cichy, równo chodził, zawory nie klekotały. Po całej wycieczce mój szef stwierdził że auto trzeba było rozjeździć bo było zastane i ta wycieczka dobrze mu zrobiła, ja dopiero sie skapowałem że to wszystko to wina paliwa.

 

I teraz w tym przypatku też mogło być podobnie, za słaba ropka i trzeba było wlać uszlachetniacz typu ceramizer.

 

A tak na marginesie to czy w silniku diesla mogą klepać zawory http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Ja akurat wierzę w te samoistne przyspieszenia ponieważ przy mojej miałem podobne efekty mówię chwilowo w czasie przeszłym ponieważ jestem krótko po naprawie z innej przyczyny, lecz wydaje mi się, że przyspieszenia minęły wraz z naprawą. Przy okazji jaki masz przebieg i czy interesuje Ciebie jeszcze ten temat przyspieszeń?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekww33

Przebieg mam 145.000 km. To przyśpieszanie też było jednodniowe ale kilka razy zdażyło mi się, że w trakcie ruszania jak delikatnie dodałem gazu ona wskoczyła na wysokie obroty, więc nie znam dnia ani godziny kiedy znów mi się to przytrafi bo nic z tym nie robiłem.

Każda porada jest na wagę złota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności