Skocz do zawartości

Ile wam palą wasze autka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Pomiar spalania jest miarodajny, bez posiadania odpowiedniego sprzętu pomiarowego, pod warunkiem zatankowania pod sam korek. Do napisania tego tekstu skłoniły mnie wypowiedzi niektórych osób, a mianowicie ich wyniki spalania liczone po przecinku. Część tych osób zapewne nie tankuje w sposób opisany poniżej.

 

Czyli:

1. Tankujemy pod korek

2. Jeździmy np. 300 km (może być to dowolny odcinek)

3. Tankujemy pod korek

4. Obliczamy ilość spalonego paliwa (spalone litry/km=spalanie na 1 km)

 

Oczywiście istotny jest też sposób jazdy oraz cykl miasto lub trasa.

 

DO MODERATORA: Dobrze było by podpiąć moją wypowiedź na początku tego tematu. Tankując według jednego schematu można porównywać wyniki spalania w sposób obiektywny. W innym przypadku jest to bez sensu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 514
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Astra 1.6 (75 KM), LPG - najniżej 8,2 l, max - 11 l (zimą). Średnio: 9 l.

 

Aha, 50% miasto/ 50% trasa, jazda bez obciążenia, 1 osoba, średni styl jazdy, choć staram się jeździć oszczędnie i potrafię dusić samochód na piątce od 60 km/h :) (to chyba nie szkodzi silnikowi, nie? :D)

 

Aha, tankowane oczywiście pod korek, liczone kilku(nasto)krotnie.

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

pobilem rekordzik dotychczasowy ekonomicznej jazdy... Astra II 2.0 DTI ... trasa 95% miasto 5% (na oko) wyszlo 5.06l/100km :roll: przy predkosci max 110km/h Trasa taka... Zielona Góra - Gorzów Wlkp - Drawsko Pomorskie - Koszalin - Słupsk - Wejherowo - Gdynia odleglosc cos okolo 530km a spalila 26,5l :roll: Dla porównania przy częstszym wyprzedzaniu i jezdzie ok 120km/h spalanie wynosi w granicach 5,6l/100km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moge sie pochwalic spalaniem.

 

Przed remontem silnika:

benzyna - miasto 18-20l

lpg - miasto 18l, trasa 16l

 

Po remoncie silnika:

benzyna - miasto 8-10l, trasa 6 - 6.5l

lpg - miasto 8.5l, trasa 6.5l

 

W miescie dzisiaj wlasnie wyszlo mi na lpg 8.5l na 100km i powiem ze oszczednie to ja nie jezdze, cisne tak 3.5 - 4 tys. obrotow. Gaz sam regulowalem, nie mam z nim zadnego problemu teraz, nie muli mi samochodu, furka cisnie jak glupia nawet na piatym biegu na lpg :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mechanikiem nie jestem i nie znam się, ale trudno mi uwierzyć, że masz spalanie benzyny równe LPG. Zawsze słyszałem, że spalanie LPG jest o 20-30% większe od benzyny i z doświadczenia zauważyłem, że dokładnie tak jest. No chyba że po remoncie u Ciebie tak nie jest - w takim razie zapraszam do Elbląga i oddaję swoją Asterkę w Twoje ręce, żebyś też mi wyrównał spalania :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie klamie, wczoraj mi po miescie wyszlo wlasnie rowno 8.5l / 100km LPG Sprawdzalem spalanie tankujac do odbicia. A powiem ze ja po miescie jezdze tak 5km w jedna strone na uczelnie glownie i do dziewczyny wiec to sa tez krotkie odcinki i cisne ja do nawet 4 tys bo lubie na swiatlach przygazowac :roll: Dodam jeszcze ze tankuje tylko na STATOIL supragaz.

 

Spalanie mnie zaskoczylo wczoraj po miescie no ale robilem remonciek glowice zrobilem, uszczelki wymienilem, rozrzad zrobilem caly, wszystkie plyny i filtry wymienilem, kable, swiece, mam nowiutki prawie parownik, filtr od gazu nowy... :)

 

A co lepsze mam instalacje lpg 2 generacji i wyrzucilem z niej zbedna elektronike miedzy innymi wywalilem silniczek krokowy od gazu bo mi wolniej reagowal przez niego a ja wole dynamiczniej jezdzic :) Do tego jeszcze przepustnice mam zalozona od Vectry 1.8 i jest ciut wieksza od 1.6 mojej poprzedniej.

 

Wiesz mi zawsze wiecej palil lpg niz benzyny jak oddawalem go w rece gazownikow dlatego stwierdzilem ze wole sam wyregulowac sobie gaz zwlaszcza ze sie nauczylem to robic :) Jak oddalem go w rece gazownikow ze sprawdzili mieszanke jaka sobie ustawilem to powiedzieli ze ok jest.

 

Na spalanie gazu zwlaszcza wszystko ma wplyw od cisnienia w ogumieniu, przez filtr powietrza az po reduktor ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a moja DTL-ka po połyka sobie 6,3 literka średnio ale w większości po mieście i normalniej jeździe, czystko na trasie nie wiem bo nie sprawdzałem. Tak było przed wymianą przepływki i elektrozaworu turbiny, teraz musze dopiero sprawdzic :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Mark_pg

Witam

 

Prowadzę kalkulację spalania paliwka przez moją Asterkę od 1,5 roku i zawsze mi paliła w trasie od ok. 6,7L/100km (nigdy mniej), właściwie bez względu na to czy zima czy lato + klima.

 

Ale słuchajcie przez ostatni tydzień przejechałem 2100km po Polsce i Słowacji zarówno teren równinny jak i górski - spalanie wyszło po kolejnych tankowaniach: od 5,67L/100km do 6,05L/100km - po prostu jestem w szoku bo to po 1,5 roku obserwacji spadek o blisko 1L na 100km.

 

I teraz do rzeczy: auto było mułowate, więc jakieś 2 tyg. temu pojechałem do ASO żeby posprawdzali wszystko i co się dowiedziałem - auto jest OK wszystko działa tylko jest "mocno zamulone" - kazali zmienić styl jazdy na bardziej dynamiczny, więc zalałem shell vpower racing i przeciągałem przez ten tydzień do 5 tys. obr. spodziewałem się znacznego wzrostu spalania no ale ... się zdecydowałem i zadziałało jak widać wyżej zamiast wzrostu spalania było znaczne zmniejszenie - wyniki w tej długiej trasie uzyskałem na podstawowym paliwie 95 oktanów ze stacji - jet, BP, ARGE i wierzcie mi teraz już nie zmieniam biegów przed czterema tysiączkami - kto by pomyślał spalanie mniejsze i większa przyjemność jazdy :cry:

 

Pzdr Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

JA zrobilem tak skaowalem licznik i zatankowalem do pelna przejechalem 300 km i znowu do pelna weszla za 50 zl i wlasnie nie pamietam ile bylo litrow. Ale wydaje mi sie ze to nie jest duzo jak na astre f 1.6 8v z gazem i z filtrem stozkowym ktory daje to do siebie ze auto wiecej pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności