Skocz do zawartości

kontrolka temperatury


Gość MaRxK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
kajesto, wydaje mi się że problem ciebie nie dotyczy bo nie masz klimy a co z tym się wiąże masz 1-jeden wentylator i steruje nim czujnik na chłodnicy z klimą są dwa wentylatory

 

oki, z klimą są dwa wentylatory. Ale jak wytłumaczyć to, że nie mam czujnika wkręcanego w chłodnicę...

Zaryzykuję stwierdzenie, że w każdej astrze G czujnik nie jest wkręcany w chłodnicę - załączaniem steruje inne ustrojstwo.

 

Czy ktoś z DTL lub DTH ma czujnik załączający wentylator w chłodnicy :wesoly::?::!:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Urządzenie sterujące jest umieszczone na przednim nadkolu po lewej

Jeśli,to jest to ,to mam coś takiego od wewnątrz nadkola widoczne z kanału.Jest to mała czarna skrzynka wielkości butelki litrowej..Jak się pytałem mechanika,to mówił,że to jakiś nibykomputer od sterowania ,ale czego dokladnie,to nie wiedział.

 

Znalazłem jeszcze takie coś:

 

. Gdzie w silniku X16SZR w wersji z klimatyzacją znajdę termowyłącznik wentylatora chłodnicy- Jak staniesz przodem do autka to masz chlodnice, po lewej stronie na gorze jest jeden i w tej samej linii ale na dole jest drugi. Tylko ten drugi sie wkreca nie tak jak ten wyzej tylko od lewej strony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, w H.R. Etzold (Opel Astra II i Zafira), że czujnik OGÓLNIE mówiąc wkręcany przy termostacie tylko pośrednio odpowiada za włączenie wentylatora. Autor pisze (str 97): Moment włączenia i prędkośc obrotowa wentylatora są określane przez urządzenie sterujące silnikiem na podstawie temperatury cieczy chłodzacej sygnalizowanej przez czujnik i włączenie następuje przez przekaźnik wentylatora chłodnicy.

 

Tak. I to jest ten czujnik, przy termostacie:

czujniktempsilnika20dthuv9.th.jpg

 

Nie ma czujników w chłodnicy. Dodam, że mowa o silniku 2.0 DTH

 

Dalej Wg Etzold'a (też str 97) "Wentylatory są sterowane przez dodatkowe urzadzenie sterujące zespołu chłodzenia silnika. Urządzenie sterujące jest umieszczone na przednim nadkolu po lewej stronie".

 

Urządzenie to umieszczone jest tutaj:

sterownikwentylatorach3qc5.th.jpg

 

"Wyjęte" wygląda tak:

sterownikwentylatorach3hw9.th.jpg

Ze względu na swoje umiejscowienie często urywa się jego mocowanie (w przypadku gdy psuje się zderzak lub błotnik)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzieki zibi, HArtur1. To właśnie to ustojstwo nie włącza mi wentylatora... :wesoly: Byłem u elektryka i powiedział, że czesto w tym dochodzi do rozszczelnienia i zawilgocenia. To już lepszego miejsca nie mogli znaleźć tylko tam gdzie ciągle chlapie. Chyba że ten Pentium 4 potrzebuje dobrego chłodzenia...

Koszt nowego to jakieś 480 zł. Jak nie znajdę na szrocie to zmostkuje i tymczasowo powinno być. Chyba że wyskakujący błąd będzie powodował zmianę pracy innych podzespołów.

 

Dawniej był włącznik w chłodnicy prosty jak budowa cepa za kilka złotych i wszystko hulało :D8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Panowie....

....ja wroce do sprawy wskaznik temperatury cieczy chlodzacej bo w aucie gorąco a wskaźnik nie drga ! pisane bylo o tym na 2 stronie tego wątku !

Chciałbym go wymienic ale cholera nie mam pojęci gdzie go szukac !

Dajcie proszę jakas fotke gdzie on co ?! bo mechanik ze mnie zaden !

dzieki !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności