Skocz do zawartości

Jak usunąć filtr cząstek stałych - usunięcie DPF


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

 

Mam ZAFIRE 1.9 CDTI 120KM z naszym ukochanym filtrem cząstek stałych. Jeżdże głownie w mieście, cykl wypalania włączał się co 500 km, pojechałem w końcu do serwisu żeby coś zrobili, wypalanie włączyło się po 1500 km. Serwisant powiedział mi że nasycenie filtra cząstek stałych to 70% (1 dzień po cyklu wypalania na postoju trwało to ok 10min. - chwil.zużycie wynosiło 5,6 l/h).

 

Zafira teraz w miście, przy normalnej jeździe spala mi ok. 10 - 12 l/100 (według kompa), na trasie niżej 8l/100 nie zeszło, to chyba za duże wartości.

 

Auto ma 28000 przejechane i jest z 2007 roku (czerwiec). Moje pytanie brzmi: Jak usunąć filtr cząstek stałych w Opel Zafira? Rozumiem, że nie tylko wystarczy to wykroić, ale także coś zrobić z softem. Chętnie skorzystam z tej uslugi, tylko PROSZĘ niech ktoś poleci jakiś solidny serwis, co będzie mógł usunąć filtr częsteczek stałych. Usunięcie DPF myśle, żę rozwiąże problem spalania i zaoszczędzi nerwów....

 

Jeśli ktoś zna jakiś taki serwis, co to fachowo zrobi, to proszę dać znać;(

Badziewiom ekologicznym mówimy NIE!

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapala sie lampka na szafie.

 

Mysle ze mozna by wykastrowac ten filtr i wstawic rurke. Nie wiem czy nawet bedzie potrzebna ingerencja w soft. Auto powinno wykrywac ze filtr jest czysty. Jesli nie to AOS powinno bez problemu wylaczyc ta funkcje w ECU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podepnę sie tutaj z zapytaniem o tego DPF-a.

Cały czas myślałem,że mój silnik-1,7CDTI Isuzu Z17DTH 100KM takiego badziewia nie ma,a wczoraj mechanik z opla powiedzial mi,że w tym silniku jest?:wesoly:

Szukałem w google i nie znalazłem potwierdzenia poza jednym ogólnym wpisem ze strony opla,że 1,7 go ma.Możliwe,że to ogólnikowy wpis i dotyczy silników 110KM.

Gdzie wogóle jest ten filtr,czy za katalizatorem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość analyzer64

1.7 mają DPF ale dopiero od 2007 roku, czyli 1.7 110 i 125KM mają ten filtr. Możesz jeszcze sprawdzić na tabliczce znamionowej. W kwadraciku jak będzie 1,2; 1,25, 1,3 - to DPFa nie ma, a jak 0,5 to jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicaj, a o co biega w tym filmiku?Niemiecki słabo znam

analyzer64, jutro lukne,bo mam ciasny garaż i musiałbym wyjechać,ale mój jest starszy niż 2007,więc pewnie nie ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość jacek6302

Właśnie usunąłem cholerny DPF a dokładnie został wybebeszony i został wgrany nowy soft dzięki któremu komp nie widzi filtra.

Większa moc którą czuć i mniejsze spalanie. Operacja trwała 1 godzinę .

 

usunąłem powtórzenie tematu i reklamę/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności