Skocz do zawartości

Instalacja gazowa - Sintra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Nooo - 65 litrów to było by już coś :tak: U mnie kurcze liche 40l i powiem, że to nie dobre rozwiązanie.

Muszę w okolicach wakacji pomyśleć o zmianie na maksymalnie największy, ciekawy jaki koszt? Ale warte to zastanowienia.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

Nooo - 65 litrów to było by już coś :tak: U mnie kurcze liche 40l i powiem, że to nie dobre rozwiązanie.

 

Muszę w okolicach wakacji pomyśleć o zmianie na maksymalnie największy, ciekawy jaki koszt? Ale warte to zastanowienia.

 

 

 

Witam.

Jakaś firma produkuje zbiorniki o większej pojemności (są inaczej trochę zbudowane, przez co mają większą pojemność). Koszty to ok. 500zł chyba to są t\z pełne zbiorniki. Kol. wlepik jak zamontujesz to daj znać na forum, jakie pasują do naszych autek. Pozdrawiam RG :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znowu ja ;)

wiec tak..

po mojemu Sintry sa niskozawieszone bo maja założone 'małe auropejskie kółka' 15 cali zamiast amerykańskich 17 ;)

 

a dalej -chodzi o to jaka max średnica butli może sie zmieścić pod autem

i jaka max grubość jest akceptowalna i nie przeszkadza w jeździe bo czy widać ją to sprawa myśle drugorzędna ;)

(a jeśli mało ją widać -to potencalnie mogła by być grubsza (każde 2 cm to 6 litórów wiecej!)

natomiast masa butli przy takim aucie jest prawie nieistotna ;)

 

a poza tym to miarki w dłoń i..

tutaj dla przykłądu akurat firma Stalko prezentuje dostępne wymiary

http://www.stako.pl/index.php?id=product&prod=1&kat=1&alias=T11&lang=pl

 

PS. te nowoczesne butle jak mniemam to chodzi o te, których środek można także przeznaczyć na pojemność butli

wyszczególnione w innych zakładkach.

 

PS.2. Kolego WLEPIK :)

jeśli masz V6 i cieżke auto jak Sintra..

to myśle pewnie często jest tak, ze nim wyjedziesz poza aglomeracje Śląską to juz musiz znów tankować ;-)

tak butla 40 l to wystarcza do auta które pali do ok 10 littów na 100 km ;)

a u Ciebie jest zapewne grubo więcej...

Edytowane przez Pituś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W moim aucie zamontowana jest butla o rozmiarach 630x 225mm. poj. 55l "Bormech". Stalko produkuje do całkowitej wysokości 270mm o poj.72l, w średnicy 630. Może ktoś inny w sintrze ma jakieś inne zbiorniki. Pozdrawiam RG.



 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pituś z tym pożeraniem paliwa nie ma tak żle.

Mam butle 40l - zatankuje 32 / 33 litry gazu.

Jazda na codzień to jazda w małym miasteczku z rana 4 km w jedną stronę i od razu powrót znowu 4 km. Auto odpala na benzynie, po około 800 metrach włącza się gaz. W takim cyklu jazdy to butla wystarcza mi na 200 km.

Trasa - przykład z przed 3 dni (czwartek). Wyjazd na autostradę po 3 km miejskiej drogi. Potem 140 km autostrady, jazda po nie dużym mieście około 10 km, znowu autostrada około 40 km, jazda po miescie 10 km i autostrada do domciu 120 km. Komputer wskazał 12,4 litra.

 

Tak, więc wcale nie ma dużo. Acha, jeszcze dodam, że gdy tylko jest najmniejsza możliwość włączam tempomat. Na trasie prędkość 140km/h. Skrzynia automat. Zmianę biegów "wymuszam" przy 2500 obrotów. Gdy potrzebuję pogonić (wyprzedzanie lub drażnienie tuningowców i młodocianych posiadaczy BM-ek) to nie żałuję pedału gazu i czasem skorzystam z trybu sportowego.

 

Podsumowując - ten silnik jest jak dobrze wychowany rottweiler - może paskudnie ugryźć, ale wcale ni musi to zależy jak się z nim postępuje i druga sprawa, każdy myśli, że taki pies zjada wiaderko karmy, a to prawdą nie jest.

Jestem posiadaczem Sintry od prawie roku, a rottweilera od 11 lat :rotfl:

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmianę biegów "wymuszam" przy 2500 obrotów

Jak wymuszasz :?:

Ten silnik jest w sintrze jest nisko obrotowy

W trybie „normalnym” biegi zmienia w granicach 2500 – 3000 obrotów

 

Gdy potrzebuję pogonić (wyprzedzanie lub drażnienie tuningowców i młodocianych posiadaczy BM-ek) to nie żałuję pedału gazu i czasem skorzystam z trybu sportowego

A wtedy szczeki im opadają :eek::-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wymuszam" - miałem na myśli ujęcie nogi z gazu, aby zmienił bieg, aby nie czekał do 3 tys - taka forma "eko drivingu" :gwizd: Podczas normalnego rozpędzania skrzynia najczęściej zmienia biegi w granicach 3 tys. Chciałem tylko przedstawić, że skoro auto ma 3 litry i spory gabaryt, to wcale nie znaczy, że musi spustoszyć kieszeni, a jednocześnie dzięki zapasowi drzemiącej mocy można naprawdę na duuuużo sobie pozwolić.

 

Co do "wymuszania" zmiany biegów i ekonomicznej jazdy (nie "emeryckiego" blokowania ruchu) to spokojnie po przekroczeniu 2 tys (tak około 2200) już skrzynia może zmienić bieg.

 

Przepraszam za "ucieczkę" od tematu Instalacji gazowej.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaką firmę polecacie w Wawie lub okolicach ?(sekwencja/brt)

pozdr

 

myśle, ze zakład MIGAZ-s przy ul. Modlińskiej można polecić. Gdybym teraz zakładł -tam bym się udał.

Wieść niesie, ze orientują sie w tm co robią a nie tylko montują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności