Skocz do zawartości

Ile Wam pali diesel 2.0 lub 2.2 DTI przy duzych predkosciach


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

W weekend mialem okazje przejechac sie do Poznania po autostradzie A2. Oczywiscie nie jechalem 100kmph tylko znacznie szybciej. I niestety musze stwierdzic, ze samochod palil jak smok. O ile przy predkosciach 90-105kmph mozna sie zmiescic w 6l/100 to juz przy 140kmph pali mi 8-9l/100 a przy 160kmph 9.7-12l/100. Co ciekawe nawet przy 130kmph pali mi raczej blizej 8l/100, choc kiedys wydawalo mi sie, ze raczej bywalo mniej. Wydaje mi sie, ze to nieco za duzo. Jakie macie obserwacje w tym temacie i co moze miec wplyw na takie spalanie?

Dodam, ze wracajac z Poznania bylo sucho, byly dobre warunki, noc, jechalem ze stala predkoscia 160km/h ustawiona na tempomacie. Jedynie na bramkach zwalnialem i tylko przez niedlugi okres czasu mialem ustawione 168-170km/h. Opony oczywiscie zimowe, cisnienie sprawdzalem przed wyjazdem i w normie - 2.2-2.3bara.

Dodam jeszcze, ze po powrocie do W-wy zatankowalem do pelna, po pierwszym odbiciu weszlo 23l, a po 2 w sumie nieco ponad 26l. Komp chyba i tak zawyzyl bo wykazal ok. 27.7l na calej trasie, ale i tak wydaje mi sie, ze moja Zafira pali chyba za duzo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ja zauważyłem że gdy jadę na tempomacie to pali trochę więcej, przy wjazdach pod górkę samochód chce utrzymać prędkość, więc tu spala więcej, z kolei jadąc i samemu naciskając gaz pod górkę prędkość spadnie o 10-15 km/h ale za to trochę mniej paliwa pociągnie - na dłuższej trasie da się odczuć różnicę. jadąc 140km/h po autostradzie na kompie pokazało mi 7 l/100km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Doskonale wiem co to sa opory powietrza i nie tylko, wiem, ze ich wplyw jest spory. Dlatego podalem warunki jazdy.

Ktos tu kiedys na forum podal czas jazdy Zafira Katowice-Warszawa 1:50 czyli srednio 150km/h i spalanie 7.1l/100 Stad tez moje pytanie, bo jestem bardzo daleki od takiego wyniku. Zakladam, ze ktos oprocz mnie jezdzil po autostradach z duzymi predkosciami i bedzie w stanie podzielic sie swoimi wynikami, a jesli moje sa zawyzone to moze ktos podpowie co moze powodowac duze spalanie u mnie.

Dodam jeszcze, ze przed cala wyprawa wlalem do zbiornika czarny STP, ten co daje sie co 5k km. Raczej to chyba nie powinno miec wplywu, a jesli juz to raczej pozytywnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dużo, ja Omegą (fakt że niższa, ale pewnie cięższa, opony 225) osiągnąłem ok 8,7l. z Paryża do Wawy, w Niemczech but w podłogę, w PL też w miarę możliwości. 4 osoby i pełny bagażnik. Prędkości 150-190.

Opony 235, 5 osób i pełny bagażnik przy ok 130-160 (czasami i vmax) spaliła 8,3.

 

Wszystko mierzone. Bez tempomatu, bo wolałem kontrolować spalanie :roll:

 

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wlasnie dlatego wydaje mi sie, ze pali za duzo. Jakies 2-3 miesiace temu nie jechalem co prawda tak szybko ale przy 110-120km/h palil jednak mniej niz teraz. Z czym to moze byc zwiazane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja bym zaczął od wymiany filtrów, może coś pomoże.

 

Jaką miałeś temperaturę silnika w trasie?

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoja 150KM 1.9 CDTI mam tak (wskazania z predkosciomierza oraz wskazania komputera pokladowego):

teren niezabudowany (od czasu do czasu ograniczenia do 50) spokojna trasa predkosci 90-100km/h spalanie zeszlo do 5.5l/100km

droga expresowa predkosc 110km/h spalanie ok 6 l/100km

autostrada (auto zaladowane na fulla) 140km/h ok 7l/100km; 160km/h ok 8l/100km; 180km/h ok 10l/100km

 

w mondeo 115KM 2.0 TDCi przy predkosciach ok 180km/h mialem spalanie ok 8l/100km przy 130km/h ok 6.5l/100km (pod warunkiem ze wtryski nie leja :lol: )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja bym zaczął od wymiany filtrów, może coś pomoże.

 

Jaką miałeś temperaturę silnika w trasie?

 

Pozdr.

M.

Filtry i olej byly wymieniane tuz przed swietami. Temperatura tez u mnie w normie czyli 85st. (mialem taka od poczatku posiadania Zafiry).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Temperatura powinna być 88, ale to aż TAKIEGO wpływu na spalanie nie ma.

 

Ale w sumie, te wyniki brałeś z chwilowego spalania z kompa?

Nie jest ono miarodajne.

 

Ile km. przejechałeś na tych 27,7l. paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności