Skocz do zawartości

Ile Wam pali diesel 2.0 lub 2.2 DTI przy duzych predkosciach


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

A propos spalania. Nie wiem, co wy odczytujecie na tych komp., ale albo to jest spalanie chwilowe albo mają jakiś dziwny algorytm przeliczania.Ja nie mam takiego ustrojstwa i problem z głowy :beer:

Najlepiej samemu policzyć ile pali tylko trzeba pamiętać, do którego odbicia się leje paliwo i na jakiej stacji tankuje. Bo to, co podaje cbm80 to między jednym odbiciem a drugim to jakieś 3,4 l czyli możemy mieć średnia spalania 8,2 l/100 km lub 7,1 l/100 przy tak małym dystansie 322 km - można sobie wybrać jakie chcemy mieć spalanie 7,1 albo 8,2.

Moim zdaniem spalanie bardzo przyzwoite wyszło nawet jeśli wyniosło 8,2 l/100 i przy podanych proporcjach .

U mnie z silnikiem 2,2 DTI jazda do Niemiec przejechany dystans na autostradzie w Niemczech 738 km max prędkość 181 km/h średnia 115 km/h spalanie 7,5 l/100 km; Powrót podobny dystans 724 km max 196 km średnia 102 km/h 7,2 l/100 km , przy czym ostatnie 150 km jazda prędkością 120 - 130 km/h bo bałem się czy mi paliwa starczy do Polski, jednak okazało się, że spokojnie 52.26 l czyli jakiś zapas 5 litrów. :lol:

Jazda a tempomatem oczywiście.

W mojej zośce średnie spalanie jakieś 7,5 km/100 km na dystansie około 40 tys. km. Poniżej 6, 0 l/100 nigdy nie udało mi się zejść.

Ogólnie trasa od 6,5 ( 6,0 min) do 7,8 l/100 km Miasto 8,5 km /100 - a właściwe 50% miasto a 50% poza.

:lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam moj opel 2.0DTI Zafira rzecz jasna spala 6.0 do 6.5 na miescie ale tak jak kolega wyzej pisał musze sie dokladniej przyjrzec do ktorego odbicia tankuje bo moze sie z tego zrobic 7L.Zastanawia mnie tylko dlaczego po zatankowaniu do pelna po przejechaniu pierwszych 100km mam juz 1/4 mniej w baku a pozniej wskazowka juz wolniej opada.Pewnie to budowa baku ma na to wplyw nie zaglebialem sie w to bardziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość sciemamcz

Witam,

Po dłuższych testach, miasto (przewaga), trasa, autostrada, przebieg ok 25 tyś średnie spalanie 2.0 dti to 7-7,2 trochę dużo ale da się przeżyć. Przy tankowaniu po korek co w zafirze jest niezłym wyczynem, trochę trzeba się nastać, po pierwszym odbiciu weszło mi nawet 8l średnio ok 5l, max przejechałem 850km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Zofia ostatnio spaliła 6,5 l/100 na trasie 1300km przy czym 400km praktycznie po miescie i z klimą .

Wcześniej miałem astre G 1,7 isuzu i paliła na trasie mniej niż 5 l a po mieście w zime około 7l :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale budy astry nie porównuj z Zafirą :( Mi tam pewnie coś koło 8 pali ale ja głównie po mieście a na trasie mam ciężką nogę ;) Choć bywa, że średnie spalanie po resecie nawet pokazuje 6,2 l ale to na trasie było niezbyt obciążony i nie dało pogonić :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mnie żłopie po mieście latem 6,9-7,2 ltr, zimą ok 8 ltr. Na trasie schodzę do 6 ltr przy prędkościach max 120. Przy 150 km/1h łyka nawet 10-11 ltr. Cóż nie jest to rajdówka więc i opory powietrza przy takiej prędkości się multiplikują.

zarówno w mieście jak i w trasie używał tempomatu przy każdej okazji.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Btk_Tomas

Witam!

Wczoraj zrobiłem trasę 1300 km, z tego 300 po naszych drogach, reszta autostrada w Niemczech.

Na autostradzie na tempomacie jechałem 120 km/h, cały czas włączona klima, średnia prędkość 102 km/h, średnie spalanie 5,4l na setkę.

Dużo to czy mało???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradzie na tempomacie jechałem 120 km/h,

o matko, ale musieli na ciebie najezdzac inni kierowcy... 120 leciec na autobahnie... toz to katowanie sie i auta :D

 

[ Dodano: Nie Cze 27, 2010 10:50 ]

średnie spalanie 5,4l na setkę.

Dużo to czy mało???

a ty jak uwazasz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Btk_Tomas

o matko, ale musieli na ciebie najezdzac inni kierowcy

... 120 leciec na autobahnie... toz to katowanie sie i auta :D

He He, wiem, ale musiałem przejechać 1000 km bez tankowania.

 

Już się tyle nasłuchałem znajomych jak to ich diesle mało palą, co do mojego wyniku to chyba dużo nie spalił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He He, wiem, ale musiałem przejechać 1000 km bez tankowania.

a czemuz tak? przeciez w niemczech tez sa stacje...

 

Już się tyle nasłuchałem znajomych jak to ich diesle mało palą, co do mojego wyniku to chyba dużo nie spalił.

jesli ty uwazasz ze nie duzo wiec nie duzo...

mi raz udalo sie zejsc na spalaniu ponizej 5 litrow - ale auto rozgrzane, zatankowane i od razu na autostrade, tempomat i 100km/h, wskazanie z kompa pokldowego, oczywiscie po przejechaniu 50km wszystko wrocilo do normy czyli prawie 7litrow :D

tak wiec z przechwalkami znajomych to ja bym sie nie przejmowal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności