Skocz do zawartości

Ile Wam pali diesel 2.0 lub 2.2 DTI przy duzych predkosciach


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Podana liczba to oczywiscie cala trasa, czyli 322km. Srednie spalanie wychodzi wtedy ponad 8.5, ale wtedy znaczacy wplyw na obnizenie ma trasa Strykow-Warszawa (czyli 1/3 drogi), gdzie jedzie sie dosc wolno. Natomiast te wartosci z autostrady podawalem oczywiscie chwilowe z kompa. Jak wspomnialem na pewno komp troche zawyzyl, bo do zbiornika zatankowalem troche ponad 23l a po 2 odbiciu 26.4l.

Jakby nie patrzec przy 160km/h i tak wychodzi mi spalanie >10l/100, jesli to za duzo to pytanie dlaczego tak sie dzieje.

Samochod nie byl zbytnio obciazony - 2 osoby dorosle, 2 malych dzieci i calkiem malo bagazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Moja zafirka 2.0 dti też dużo pali bo przy 140 na a4 (tempomat) 8,4 l/100km ale to ponoc normalka bo opory powietrza i takie tam inne, choc dziwi mnie to ze vw sharany przy taki predkosciach pala znacznie mniej (5.5-6.5) a tez są duże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

takie spalanie w zafirze to norma, ale sharany/alhambry na pewno nie palą mniej, jeździmy takowymi dwoma z kumplem i spalanie ma tak średni 1l więcej niż moja zafira i ze dwa litry więcej niż mój passat z tym samym silnikiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie spalanie w zafirze to norma, ale sharany/alhambry na pewno nie palą mniej, jeździmy takowymi dwoma z kumplem i spalanie ma tak średni 1l więcej niż moja zafira i ze dwa litry więcej niż mój passat z tym samym silnikiem

ale w tych autach jest silnik ze stajni VW na pompowtryskiwaczach - jest oszczedniejszy, choc nie jest to wielka roznica - mam kolege co jezdzi 1.9TDI Alhambra - poruszanie sie terenem niezabudowanym daje spalanie o jakies 0.5 litra mniejsze od mojej zafki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pytanie jak to jest mierzone. Bo jesli komputerem to VW znane sa z tego ze zanizaja spalanie i to czasem dosc sporo. Natomiast Zafirki zgodnie z relacjami raczej zawyzaja. U mnie okazalo sie, ze chyba raczek zawyzone zostalo spalanie, bo do baku weszlo mi mniej i to po 2 odbiciu. Nadal jednak nie wiem czy to spalanie przy 160km/h w okolicach 10l/100 jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obu przypadkach mowie o tankowaniu do pelna...

 

a w sprawie spalania, u mnie tez jest 10l/100km przy 160 km/h

i chyba tak musi byc... zwlaszcza jesli wezmiemy pod uwage opory toczenia, mase pojazdu, predkosc obrotowa silnika oraz powierzchnie czolowa auta (=opory powietrza)

 

a przede wszystkim opory powietrza - sa proporcjonalne do kwadratu predkosci!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Swoją drogą kolega ładnie poleciał na zimówkach, większość opon zimowych ma maks. prędkość około 170km/h :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Takie zimowki do 170km/h to chyba juz nawet sa prawie niedostepne. W zeszlym roku kupowalem nowki i nizej niz T (190) nawet nie widzialem, a ja mam H (210) lub V (240), czyli

te 160-170km/h bylo z bardzo duzym zapasem. Poza tym roznica w cenie miedzy T i H/V byla na tyle niewielka, ze dolozylem bez wahania. Chociaz na jakichs chinskich Matadorach to pewnie balbym sie jezdzic szybciej niz 150km/h.

Nawierzchnia na A2 jest teraz wzorcowa i przy tej predkosci (juz nawet od 140km/h) wlasciwie nie slychac silnika tylko mniej lub wiecej szum powietrza.

Co ciekawe okazuje sie, ze mam idealnie wywazone kola, zadnych drgan nawet przy 170km/h - wiecej zona mi nie dala jechac 8) Jezdzac czasami po trasie katowickiej z W-wy juz przy 120km/h czulem wyrazne drgania, co mnie troche martwilo. No ale jakosc katowickiej nawet w miejscach tuz po remoncie nie dorownuje A2. Az milo (i bezpiecznie) sobie pojezdzic Zafirka, szczegolnie w nocy kiedy jest niemal pusto i z ustawionym tempomatem :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam u mnie jest dokladnie tak samo z tym spalaniem jak jadę 160/170 to wolę nie patrzeć na tempomat i na wskaźnik paliwa, bo znika w oczach, ten typ tak ma przy 90 potrafi spalić 5,6l ale przy szybkiej jeździe i to już od 130 zaczyna wirować w zbiorniku, przy 160/170 również mi pali ok 10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności