Skocz do zawartości

1.7di vs 1.3cdti


Gość briano

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

tak ma na myśli ten silnik dokładnie Z13DT jeżdżę nim na co dziennie, a jakie sa twoe spostrzeżenie odnośnie tego silnika bo trochę nie jasno napisałeś chodziło ci ze jest kiepski w tym zakresie obrotów turo dziura czy możne przeciwnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

przecież ten silnik do 1900 rpm w ogole nie jedzie, dopiero załączenie turbiny powoduje wyraźne przyspieszenie :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarpanie chodziło mi właśnie o niska ekstatyczność silnika w tym zakresie obr. , spróbuj przy koło 18-24 km/h włączyć 2 bieg i delikatnie nacisnąć pedał przyspieszenia ale tak delikatnie i zobaczysz jaki jest efekt samochód wazy 1030 kg , astra zapewne o 100 kg ...

 

nie wiem po co ja się wdaje w takie dyskusje ale ten wieczór należy do Opel FOrum!! :wesoly:

 

[ Dodano: Pią Mar 13, 2009 20:02 ]

tak dokładnie bez tego turbo to jest kiepski .... np z wolnossącym 1.5 D 60 KM z citroena ten silnik posiada naprawdę fajną charakterystykę w sam raz do miasta!!

 

także każdy odbiera silnik inaczej pisząc o tych dość niskich obrotach właśnie nawiązuje do stania w korkach i tzw podjazdówek , fakt ze jestem chyba narazie bardziej przyzwyczajony do benzyniaków na LPG :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

witam kupiłem opla combo 1,7 di wydaje mi sie ze jest mulisty, z pompy vacum nie zasysa powietrza do turbiny,zmieniłem na inną to samo,pali sie kontrolka od silnika?? co jest max wyciągne z niego 130km/h..podłączyłem pod komputer zero błedu,zdjełem kostke od przepływomierza to samo..ale wąż od turbiny puchnie jak dam gazu... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal111 a gdzie dokładnie pracowałeś w Gm-Powertrein (bo tam sam też montowłałem 1.3 Ctdi) i bawiliście się takimi programami ?

Pracuję w GM w Gliwicach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarpanie chodziło mi właśnie o niska ekstatyczność silnika w tym zakresie obr. , spróbuj przy koło 18-24 km/h włączyć 2 bieg i delikatnie nacisnąć pedał przyspieszenia ale tak delikatnie i zobaczysz jaki jest efekt samochód wazy 1030 kg , astra zapewne o 100 kg ...

co do tego to sie zgadzam, pomyślałem wcześniej o czymś innym, kiedy zrobimy jak mówisz to lepiej dodać trochę gazu i delikatnie puszczać sprzęgło bo w przeciwnym wypadku trochę szarpie tym cudem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności