Skocz do zawartości

1.7di vs 1.3cdti


Gość briano

Rekomendowane odpowiedzi

w 1.3 CDTI 70 Km nie moga sie zapiec loparki kierownic bo nie ma w niej turbiny ze zmienna geo dopiero w 1.3 CDTI tych 90 KM ona jest tak samo jak w innych oplach jest 1.7 DTI 75 KM a ten 1.7 DI to bez IC jest i dlatego tez ma tylko 65 KM.

 

Jeszcze spytam czy ten silnik 1.3 to robili japonce czy jednak opel razem z fiatem jak gdzies wyczytalem??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

w 1.3 CDTI 70 Km nie moga sie zapiec loparki kierownic bo nie ma w niej turbiny ze zmienna geo

No może tak być, ze w tej wersji 70km turbo jest bez zmiennej geometrii łopatek

 

Jeszcze spytam czy ten silnik 1.3 to robili japonce czy jednak opel razem z fiatem jak gdzies wyczytalem??

To akurat wiem, ze jest to silnik fiata 1.3jtd ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wild_elk

bo ja wiem czy to uzasadniona generalizacja, że to zwykłe jtd ? troche sie jednak chyba cdti różni od jtd bo w końcu to cdti miało tytuł silnika roku, gdyby były identyczne to fiat też by sie tym chwalił :) a jeszcze jedno - nie słyszałem żeby w 1,3 wtryski padały jak we francuzach np 1,5 dci, troche mnie dziwi ten tekst bo nie słyszałem o tym, no ale jak ktoś leje syf zamiast ropy to nie ma sie co cudów spodziewać, kiedyś napewno "klynknie" nie wie ktoś czasem ilu producentów robi wtryski dla cdti ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal111

bo ja wiem czy to uzasadniona generalizacja, że to zwykłe jtd ? troche sie jednak chyba cdti różni od jtd bo w końcu to cdti miało tytuł silnika roku, gdyby były identyczne to fiat też by sie tym chwalił :) a jeszcze jedno - nie słyszałem żeby w 1,3 wtryski padały jak we francuzach np 1,5 dci, troche mnie dziwi ten tekst bo nie słyszałem o tym, no ale jak ktoś leje syf zamiast ropy to nie ma sie co cudów spodziewać, kiedyś napewno "klynknie" nie wie ktoś czasem ilu producentów robi wtryski dla cdti ?

Sugerujesz że w jednej fabryce w Bielsku-Białej robia inaczej silnik do Opla,Fiata,Lanci ?

Szczerze w to wątpię bo po to współpracują razem by zaoszczędzić koszty a nie je mnożyć.

A co do lania ropy do baku to sam nie wiesz co lejesz bo chyba jej nie smakujesz na stacji przed wlaniem do baku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wild_elk

ja zawsze mam ze soba kubeczek i najpierw sam smakuje to co ma zasilać mojego "potwora" :) no dobra ok silniki robią w jednej fabryce ale z tego co kiedyś czytałem to 1,3 opla i fiata nie miały identycznych parametrów, osiągi to jest inna bajka bo to zależy od masy, oporów powietrza, skrzyni i innych ale nominalnie jeśli są to jednakowe silniki to i dane np. moment obrotowy i moc chyba powinny być jednakowe a tam sie cuś różniło jak patrzyłem corse c i punto. A tak na poważnie to prawda nie wiem co leje ale chodziło mi tu raczej o to, że np. lejąc rope na stacji która należy do jakiejś dużej sieci np. bp, shell mam no przynajmniej sumienie spokojne, że nie leje gdzies gdzie podjeżdżają zazwyczaj tylko traktory, żeby zaoszczędzić 10-15 gr na litrze a później coś naprawiać. Podsumowując to prosze, żeby mnie nikt tu nie posądzał o jakieś kłótnie czy coś, w myśl powiedzenia "każdy chwali swoje" :) grunt, że to opel :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal111

wild_elk, masz rację co do rónic w osiągach ale dużą rolę tu odgrywa sterownik silnika.

Z tego 1.3 wiem że można wycisnąć nawet 130 KUCY :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wild_elk

130 rumaków ? samobójcy :wesoly: nie no podobno można sie wkręcić wysoko ale tu już raczej w gre wchodzi wymiana turbiny, wtryskiwaczy - tak przynajmniej zrobił mój kumpel, nie mniej jeśli mówie źle to prosze nie bić tylko delikatnie oświecić :wesoly:

 

a tak na marginesie no to no załamka, otwiera człowiek maske, ogląda sobie sterownik a tu co ? no prosze prosze sami zobaczcie :wesoly: no nie mógł jeden z drugim inteligent napisać cdti ? wiem, czepiam się sczegółów :cwaniak:

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności