Skocz do zawartości

Podświetlenie kabiny - mod by Allegro... Możliwe ?? :->


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, zakupiłem http://www.allegro.pl/item151334046_nowoczesny_rozjasniacz_sciemniacz_osw_kabiny_auta.html Chciałem zapytac czy ktoś już to montował lub ewentualnie podobny układ ??

Zaznaczam, że nie mam zadnej płytki w lampce, mam tylko dwa przewody i wpiętą między nimi żarówkę...

 

Do podłączenia w tym układzie mam:

- Mase samochodu - przykręcę jakąs srubke do karoserii pod podsufitką (jest tam zaraz nad żarówką odpowiednie miejsce wraz z wywierconą dziurką, wiec będzie idealne...

 

- Zasilanie - jest podprowadzone do żarówki seryjnie...

 

- Do czujnika w drzwiach - tu pojawia się (CHYBA) mały problem bo nie wiem jak w innych autach, ale w astrze F sterowanie jest masą czyli krańcówka (czujnik w drzwiach) włącza lub wyłącza mase zależnie od otwarcia lub zamknięcia drzwi i nie wiem czy układ będzie działał odpowiednio...

 

- Kabel do stacyjki - kabel jest nieobowiązkowy do poprawnego działania układu, ale fajnie by było sobie taki doprowadzić, bo po przekęceniu stacyjki przyśpieszałoby to ściemnianie lampki - WIE KTOŚ KTÓREDY I JAK POPROWADZIĆ TEN KABEL W ASTRZE F ??

 

Ogólnie chciałem zapytać czy myślicie, że wszystko będzie działać odpowiednio ??

 

Jeśli zamontuję wszystko i będzie działało elegancko to posaram się napisać manuala jak to zrobić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest podobny temat:http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=2527&highlight=lampka++op%F3%BFnionym+gaszeniem.

Jeżeli masz tylko dwa kabelki,to wystarczy się wpiąć,tak myślę,ale zapytaj ja37,on ma większe doświadczenie z elektryką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem czy czytałeś posta wogole lub looknąłeś na aukcje, ale gdybyś to zrobił to zobaczyłbyś, że z urządzenia wychodzi 5 kabli a ja mam w instalacji tylko 2... Gdybyś doczytał posta to wiedziałbyś, że nie ma sensu odsyłać mnie do tego topicu którego podałeś, bo napisałem bardzo czytelnie, że nie posiadam takiej płytki którą mógłbym zmodyfikować, a kondensator nie jest najlepszym wyjsciem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie montaż jest bardzo prosty, ładnie jest wszystko opisane na instrukcji.

Co do kabelka z czujnika drzwi, osobiście dałbym mały przekaźnik, tak dla pewności, żeby alarm nie wariował.

Kabelek od stacyjki poprowadź tak samo, jak ten od drzwi, czyli słupkiem, a potem schowaj za uszczelką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przekaźnik sobie daruję... Nie mam alarmu :) Teraz pozostanie mi tylko wybranie odpowiedniego kabelka od stacyjki, wiecie może który to jest ?? :->

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być ze stacyjki, wystarczy z czegoś, co dostaje prąd po przekręceniu kluczyka, np. z wyłącznika świateł stopu.

 

W oplach najpopularniejsze jest to ze napiecie "po stacyjce" jest na wtyczce zapalniczki, bynajmniej u mnie tak jest .

Acha padlo mi zasilanie na podswietlanie baganzika, rozebralem oslone PCV dobralem sie tak d wtyczki a tam nie ma wogole niapiecia, wlacznik od klapy bagaznika sprawdzilem ,przewodzi...cos na kablach chyba poszlo ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moim zdaniem warto zajrzec do skrzynki bezpiecznikow

Mam identyczny bajerek ale nie mam czasu sie za niego zabrac.... Montaz jest prosty i faktycznie mozna to urzadzenie zamontowac przy krancowce drzwi kierowcy. Jedynym problemem jest wlasnie kabelek od "stacyjki"

O ile dobrze patrzylem skrzynka bezpiecznikow wisi na 2 srubach. Odkrecasz je i tam (popatrz na schemat bezpiecznikow) znajdziesz cos co jest uruchamiane po przekreceniu kluczyka.

Jest tez druga bezpieczniejsza wersja. Odpinasz TID i tam znajdujesz kabel odpowiadajacy za oswietlenie TIDa po przekreceniu zaplonu (dobrze poszukaj bo na jednym jest pradzik caly czas -ten ktory podtrzymuje nap i drugi na ktorym pojawia sie tylko po przekreceniu stacyjki)

Fajny bajek i wszystkim polecam.Mialem go w kazdym samochodzie ktory mialem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności