Skocz do zawartości

Podświetlenie kabiny - mod by Allegro... Możliwe ?? :->


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Wszystko ok, zgadza się.

Ale moja propozycja jest najszybsza i najłatwiejsza do zrobienia.No i nic nie trzeba rozkręcać. :)

ja37 jesli chodzi ci o twoja propozycje (kondensator) to owszem jest najprostsza ale to jej wada.

Ten sciemniacz ladnie rozjasnia i ladnie sciemnia a kabelek ze stacyjki ma tylko przyspieszac.

Po to wlasnie sie kupuje sciemniacze.... dodatkowo sciemniacze przy otwartych drzwiach i wlaczonym zaplonie pomijaja opcje podtrzymywania (Podaruj sobie odrobine luksusu) tylko ladnie rozjasniaja i sciemniaja.

Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem jest zlapac ta stacyjke z tylu za bezpiecznikami bo przeciagac kable przez pol samochodu....

 

Jak juz jestesmy przy temacie to chcialbym zapytac czy nie macie do sprzedania uchwytow od Vectry lub astry (te nad drzwiami sa identyczne).Bogatsze wersje maja w tylnich uchwytach takie male lampki z wlacznikami.Czy jak je podlacze u siebie od krancowek tylnich drzwi to taki sciemniacz "pociagnie" na takim obciazeniu?

Jakie w nich sa zarowki?

 

663d00e4eb54b2c6.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam Dziś zamontowałem produkt EDO-31 dostepny na aukcji http://www.allegro.pl/item151334046_nowoczesny_rozjasniacz_sciemniacz_osw_kabiny_auta.html u Allegrowicza o nazwie "balu90"

Układ nie działa tylko jako lampka z opóźnionym gaśnięciem tak jak jest to po modyfikacji podanej na http://astra.autokacik.pl/technika/napraw/lampka.html układ steruje również rozjaśnianiem (płynne kilkusekundowe rozjaśnianie), następnie po zamknięciu lampa świeci się kilka sekund światłem ciągym po czym płynnie wygasa... Efekt naprawde super, zwłaszcza w nocy !

 

Sciemniacz bez problemu da się zamontować w astrach które tak jak ja miały niestety doprowadzone do żarówki z przodu tylko dwa kable (mase i zasilanie)... Niezbedna jest wtedy jedna śróbka i najlepiej taka oczkowa podkładka w którą wpinamy kabel a ją samą zakładamy na sróbkę, którą przykręcamy dokładnie nad lampką (są tam gotowe trzy otwory) co do śróbki to idealnie pasuje taka jaką przykręcane są obudowy w komputerach. Co do czasów rozjaśniania, ciągłego świecenia i wygaszania to możemy je sobie dowolnie ustalić po zakupie u tego allegrowicza... Domyślnie wygląda to tak, że 4s trwa rozjaśnianie, 8 seknud podtrzyamnie światła i 12 sekund wygaszanie... Wszystkie procesy (prócz ciągłego świecenia ) są naprawdę płynne!! gdyby ktoś miał jakieś pytania to proszę pisać

 

Zastrzegam, że nie reklamuję w jakimkolwiek zarobkowym celu tego produktu, robię to ponieważ uważam, że produkt jest naprawdę tanią i efektywną modyfikacją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wygląda jak na aukcji, całość zatopiona w koszulce termorurczliwej, wilgoci napewno nie dostanie, producent na aukcji zaleca solidnie przykręcic mase (dlatego dałem tą "podkładke" pod sróbkę) żeby w tym miejscu układ się nie grzał... Jest napisane, że wytrzymuje obciążenie do 50W, wiec nawet jak masz rączki z tyłu podświetlane to wszystko będzie ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności