Skocz do zawartości

Kluczyk/Pilot zwariowal


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

 

Mam problem z pilotem w kluczyku do mojej Astry G. Czasami dziala, ale niestety jest to rzadkosc. Zwykle wcisniecie ktoregokolwiek z dwoch przyciskow na kluczyku albo nie powoduje zadnej reakcji kluczyka (samochodu oczywiscie tez), czasem dioda mignie przez ulamek sekundy, czasem zapali sie na stale, czasem tylko ledwo swieci, no i oczywiscie raz na kilkadziesiat wcisniec zadziala poprawnie.

 

Baterie oczywiscie juz wymienilem na nowa - to nie ten problem.

Kluczyk "resetowalem" - przez wyjecie baterii, i "logowalem" w samochodzie (wlaczyc zaplon i wcisnac guzik) - wielokrotnie - pomaga na maksimum 1 dzien, potem znow to samo.

 

A teraz pytanie: czy jezeli kupie jakis uzywany (lub nowy) kluczyk i przeloze ze starego kluczyka transponder, to bedzie to mi dzialalo poprawnie (tzn. czy bede mogl otwierac/zamykac takim "skleconym" kluczem moj samochod?). Dodam, ze nie posiadam zadnych kodow do samochodu (sprowadzony w zeszlym roku z Holandii - rocznik 2003).

 

A chodzi mi o kluczyk w takiej obudowie.

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość huri_khan

Kolego masz zimne luty, lutownica do ręki i poprawiaj luty które są w kluczyku, szczgólnie te na których jest zasilanie z bateryjki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego masz zimne luty, lutownica do ręki i poprawiaj luty które są w kluczyku, szczgólnie te na których jest zasilanie z bateryjki.

Sprobuje - ale czy "metoda" z przelozeniem transpondera by zadzialala?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje - ale czy "metoda" z przelozeniem transpondera by zadzialala?

Zadziała

zadziala ale po zgraniu nowego klucza z centralka

a do tego TECH i kody z carpassa sa potrzebne

 

popraw luty na poczatek

to standard w pilotach opla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Problem kluczyka dopadł i mnie :D Po rozebraniu kluczyka zauważyłem, że gniazdo baterii z jednej strony jest oderwane od płytki. Udałem się z moim problemem do elektronika RTV. Tam dostałem mały wykład na temat skomplikowanej metody produkcji płytki i informację, że tego się nie da polutować.

Nie poprzestałem na tym. Znalazłem gościa który zakłada alarmy. Tam mi "zlutowano" usterkę ale kluczyk nadal nie działa. Nic nie pomogło programowanie. Po sprawdzeniu na specjalnym urządzeniu otrzymałem informację, że kluczyk wysyła sygnał ale z jakichś powodów nie da się go zaprogramować. Doradźcie mi czy szukać lepszego specjalisty, czy od razu zainteresować się wymianą transpondera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego transponder to ta pastylka immo i to nie ma nic wspolnego z dzialaniem pilota radiowego. Popraw luty na wszytskich obwodach. Mialem juz rozne przypadki z tymi pilotami i nie tylko w oplu. Czasami nie łaczy tylko to krzeselko baterii ale czasami tez powstaja zimne luty na polaczniech podzespolow elektronicznych przytwierdzonych na plytce. Kup lutownice ( jak nie masz) i popraw luty cienkim grotem razem z kalafonia i powinno byc wszytsko oekj. To ze dioda sie zapala to nie znaczy ze juz pilot jest sprawny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nic nie pomogło. Kluczyk nie dał się zreanimować:D Naładowanie baterii wskazuje 2,9 V, więc chyba to nie jej wina.

Doradźcie mi jak najtaniej dorobić kluczyk z pilotem (ASO, prywaciarz, czy przy dorabianiu 2 kluczyków będzie taniej?) Co to jest ten "carpass" i gdzie go szukać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carpass to kartka wielkosci kredytowki z kodami

jak jej nie masz to w ASO zabulisz ponad 120 zeta

do tego oczywiscie koszt klucza

a gdzie dorobic to popytaj u siebie na miescie

w punkcie dorabiania kluczy czy maja mozliwosci

jak nie to ASO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności