Skocz do zawartości

Astra X14NZ dławi sie po nagrzaniu silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł jest przy cewce.

MAP Sensor to czujnik ciśnienia bezwzględnego, czyli daje sygnał do kompa o podciśnieniu panującym nad przepustnicą.U mnie jest on tu

c8b2e25739b28c0b.jpg

Ma wtyczkę z trzema okrągłymi bolcami.wystarczy odłączyć wtyczkę, komp te dane weźmie sobie z pamięci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

moja astra 1,6 8V ma to samo tez zapalila sie kontrolka tylko raz i samochod szarpal w czasie jazdy , czasem gasl i nie mozna go bylo odpalic dopiero po paru minutach - po zgaszeniu dochodzil dziwny dzwiek z silnika . serwis robil oczy jakby mial zatwardzenie .dopiero jak sam zauwazylem ze zawor ( jak sie pozniej dowiedzialem EGR ) drzal i z niego dochodzil ten dzwiek serwis dumnie stwierdzil ze znalezli przyczyne . zabulilem 600 zl i rok czasu spokoju . teraz objawy powracaja znowu . jesli da sie ten badziew sprawdzic to sprawdz i moze mozna to czyscic . napisz moze u ciebie sa lepsi mechanicy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wtyczkę z trzema okrągłymi bolcami.wystarczy odłączyć wtyczkę, komp te dane weźmie sobie z pamięci.

 

Ale ktory przewod dokaldnie nalezy odlaczyc? Tam sa trzy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlaczylem MAP sensor. Niestety to nie to. Po odlaczeniu dalej to samo plus dodatkowo kontrolka bledu sie zapalila co w sumie jest normalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Przez przypadek urwala mi sie wtyczka od czujnika temperatury cieczy a wiem to stad bo pojawil mi sie kod 15. Powinno to skutkowac niedzialaniem wskaznika temperatury. Jakiez bylo moje zdziwienie gdy zauwazylem ze wskaznik dziala i to raczej dobrze bo przesuwal sie w miare nagrzewania silnika. Czy jest mozliwe ze odlaczyla sie wtyczka nie od wskaznika a wystapil kod usterki 15?

Juz mialem nadzieje ze ta wtyczka to przyczyna mojego problemu z dlawieniem sie samochodu po rozgrzaniu sie silnika ale niestey zarowno na podlaczonej wtyczce jaki na odlaczonej dalej przerywa.

Dodatkowo zuwazylem ze gdy "moja usterka" wystepuje to z tlumika leci bialy dym a uruchomienie silnika choc za pierwyszm razem to wydaje sie byc z trudem.

Co najsmieszniejsze dwa dni temu w moim samochodzi nastapilo samonaprawienie! Przestal przerywac i udalo mi sie pojezdzic nim bez jakichkolwiek problemow dosc dlugo przy mozna powiedziec nawet bardzo nagrznym silniku. Niestety pod zgaszeniu pojawila sie na nowo i po ponownym zgaszeniu znow zniknela. Dzis rano niestety zno sie pojawila.

Czy ktos wie o co tu chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Własnie wróciłem z autoryzowanego warsztatu. Powiedziano mi ze przerywanie spowodowane jest zuzytą uszczelką pod głowicą. Troche mnie to zdziwiło ale powiedzieli mi że nie jest jeszcze tragicznie i na razie mogę jeżdzić

Czy to możliwe że to rzeczywiscie uszczelka albo cos zle zrozumiałem bo jestem aktualnie w Anglii i choc generalnie rozumiem po angielsku to mam watpliwosci?

Tak przy okazji to wymiana takiej uszczelki tu w autoryzowanym serwisie kosztuje od 700 - 800 funtów. Sami mi doradzili zeby tego nie wymieniac po przewyzszy to wartoac mojej Astry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyta uszczelka....., hmmmmm

Wtedy byś zaobserwował, że coś się dzieje z olejem, lub z płynem chłodniczym, albo może być przepalona pomiędzy garami, ale to wyjdzie na ciśnieniu w cylindrach....

Nie wiem, na jakiej podstawie powiedzieli, że zużyta, może napisz, co ci tam mierzyli, czy robili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności