Skocz do zawartości

Montaż esp, tc - AStra g


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

no ale przyznasz ze lepiej jest miec co wylaczyc niz nie miec nic

 

daltego pytaj jak dolozyc

a jak beda mieli to doloza tez wylaczniki

 

zawsze to dodatkowy wypas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje te zasade ze najpierw sobie stawiam pytanie co jest mi potrzebne i co bede uzywal a potem to montuje. Skoro sporo ludzi montuje wylaczniki TC to jakas przayczyna tego musi byc. Na spocie QP na chociwlu scigalo sie dwoch kolegow z silnikami Z22SE i jeden wyprzedzil go o dwie dlugosci auta no i pytanie bylo dlaczego tak sie stalo ano przez wylaczona kontrole trakcji. TC czy ASR nie jest tak niezbedene i jest to montowane do aut z duzo moca- 200 KM i powyzej i tam to moz esi eprzydac jak ktos jeszcz enie umie zbytnie jezdzic. ESP owszem moze byc przydatne ale montowanie tego do aauta jest starsznie kosztowne- duzo elektroniki, przaktycznie wymiana wszystkich podzespolow zwiazanych z hamowaniem i kierowaniem i do tego jeszcze trzeba programowac w ECU i ciagnac okablowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesol, nie sposób się z częścią wypowiedzi nie zgodzić, ale to:

TC czy ASR nie jest tak niezbedene i jest to montowane do aut z duzo moca- 200 KM i powyzej i tam to moz esi eprzydac jak ktos jeszcz enie umie zbytnie jezdzic.

pozostawiam bez komentarza :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak ale smieszy mnie fakt montowania TC w silnikach 1.4 czy 1.6 i do tego wolnossacych bo jak to juz uslyszalem na forum " podnosi to poziom wyposażenia".

TC czy ASR w zasadzie nie jest systemem bezpieczenstwa tylko oszczedza nam opony no i moze poprawia nam ruszenie w zime na oblodzonej nawierzchni ale ja jestem moze juz starej daty i jak ja to mowie "dobrej szkoly nauki jazdy" i umiem sobie poradzic w ciezkich sytuacjach na drodze. Jak sobie pomysle ile razy mi pomogl abs to nic mi nie przychodzi na mysl. Owszem w autobusach czy tirach to pomaga znacznie czesciej ale ja nie naleze do ludzi ktorzy panikuja i nie mam nawyku wciskania pedalu kamulca z max siłą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odświerze temat

a może ktos mi powiedziec czy mam tc i jak założe przycisk bo wtyczkę mam czy bede mógł odłanczać dziś podłączyłem opcom po wejściu w absi ESP wyskoczyło coś takiego

z ABS

Keyword 2027 protocol

Klucz #1: 6B

Klucz #2: 8F

 

Ustawiony normalny parametr synchronizacji.

 

vehicleManufacturerECUHardwareNumber 90581417 EB

 

Identyfikator: 0103

 

systemNameOrEngineType: ABS5.3

ECUInstallationDate: 00

systemSupplierECUHardwareNumber: 0273004362

systemSupplierECUSoftwareNumber: 028341

 

a z ESP

Keyword 2027 protocol

Klucz #1: 6B

Klucz #2: 8F

 

Ustawiony normalny parametr synchronizacji.

 

vehicleManufacturerECUHardwareNumber 90581417 EB

 

Identyfikator: 0103

 

systemNameOrEngineType: ABS5.3

ECUInstallationDate: 00

systemSupplierECUHardwareNumber: 0273004362

systemSupplierECUSoftwareNumber: 028341

 

Negatywna odpowiedź na usługę 0x21

Powód jest taki: 0x12

SubFunctionNotSupported-invalidFormat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności