Skocz do zawartości

Spalanie a opony


kicaj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

kicaj napisał/a:

mniejsze opory toczenia to niestety mniejsza przyczepnosc,

 

niby dlaczego?

uproscilem sprawe, ale moze sie myle, stad tez ten watek - mowie o takiej samej oponie

przenoszenie momentu jest poprzez tarcie a im guma mieksza tarcie dynamiczne jest mniejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba glupoty pisalem w poprzednim poscie, jesli tak wybaczcie - musze to "przemyslec" i wszystko pozbierac, to sie odezwe w tym watku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo do mnie trafia,bo:

mniejsza czy też węższa opona stawia mniejszy opór poprzez skrzynię silnikowi,a więc silnik pali mniej

większa lub szersza opona stawi większy opór i silnik spali więcej

nie mieszajmy do tego licznika

takie rozważania mozemy prowadzić między tymi co mają kompa

a propo deszczu:bieżnik kierunkowy szybciej odprowadzi wodę i przez to opór będzie mniejszy,czyli spalanie spadnie

opona zwykła odprowadza wodę gorzej,więc pcha przed sobą ścianę wody i opór wzrasta

 

a propo tarcia-weż jakiegoś Michelina Energy i byle co

pchnij z równą siłą po gładkiej nawierzchni-daję głowę,że Michelin zakula się dalej

to kwestia gumy i tajemnicy producenta(krzemionki i inne cuda)

dla chętnych http://209.85.129.132/search?q=cache:Rn1v220GMrkJ:www.michelin.pl/pl/front/document.DocumentRepositoryServlet%3FcodeDocument%3D8144%26codeRepository%3DPOLOGNE%26codeRubrique%3Dmichelin+krzemionka+w+oponie&cd=5&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

a propo tarcia-weż jakiegoś Michelina Energy i byle co

pchnij z równą siłą po gładkiej nawierzchni-daję głowę,że Michelin zakula się dalej

to kwestia gumy i tajemnicy producenta(krzemionki i inne cuda)

Z mojego doświadczenia żadna inna opona nie zużywała się tak równo i tak wolno! jak Energy, nie wiem z czego Michelin robił te opony :mrgreen: Niezniszczalne :)

Te nowe modele z tej serii nie są pewnie już tak długowieczne....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Błędne założenia:

"trasa, jazda stałą predkością, spalanie samochodu 7 litrow/100km"

dotyczące spalania, idąc tym tokiem rozumowania załóżmy opony z samochodu ciężarowego. Szersza opona to większa powierzchnia styku opony z asfaltem a co a tym idzie większe siły tarcia więc siła potrzebna do przesunięcia też musi być większa.

 

Chyba że silnik spala taką samą ilość benzyny w całym zakresie obrotów w jakich pracuje i dodatkowo jego moc jest nieograniczona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Witek1952

tak ale wtedy traci przyczepnosc i od razu spalanie maleje ???:beer:

mi chodzi o normalna jazde gdy przyczepnosc (sterowalnosc) jest zachowana

Witam serdecznie. Wyganianie wody też potrzebuje energii w myśl reguły " nie ma nic za darmo"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zibi napisał, że podczas jazdy bez wiatru i po suchej nawierzchni komp pokazuje mu spalanie 4,6 L,a jeśli w koleinach jest woda to pokazuje ponad 6L.

Nie neguję wartości jakie podał, ale czy różnica wynika z tej wody w koleinach, a nie z warunków atmosferycznych?

Przecież gdy pada deszcz jest chłodniej, wietrzniej i występuje duża wilgotność powietrza.

Mam ogromne wątpliwości, czy nawet najlepsze opony są w stanie tak obniżyć spalanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję wartości jakie podał, ale czy różnica wynika z tej wody w koleinach, a nie z warunków atmosferycznych?

Przecież gdy pada deszcz jest chłodniej, wietrzniej i występuje duża wilgotność powietrza.

Mam ogromne wątpliwości, czy nawet najlepsze opony są w stanie tak obniżyć spalanie.

nie pisałem,że padało i wiało,to była woda w koleinach po deszczu

prosty test,jeden biegacz biegnie po suchym,a drugi po wodzie pod kostki-kto będzie musiał się więcej zmęczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności