Skocz do zawartości

Spalanie a opony


kicaj

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

O.K. Nie wczytałem się dokładnie.

Zastanawiam się czy, aby nie bawimy się w mrówki poszukujące na stacji paliw darmowych kropelek paliwa, dzięki jeździe na jakichś kosmicznych oponach?

Jaki interes ma producent opon w tym, żebyśmy zużywali mniej paliwa?

Raczej żadnego.

Natomiast w tym, żeby sprzedać jak najwięcej opon, interes ma podstawowy.

Hasło pt."bezpieczeństwo" stało się już niemodne, tym bardziej, że są takie systemy jak: ABS, ESP itp.

No więc jak zachęcić do kupna swojego produktu?

Oczywiście podłączyć się do modnego słowa np. "nanotechnologia" lub czegoś podobnego.

 

[ Dodano: Pon Maj 18, 2009 11:22 ]

I jeszcze moja prośba do przedstawicieli firm oponiarskich.

Proszę o nieodpowiadanie na mój post! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jaki interes ma producent opon w tym, żebyśmy zużywali mniej paliwa?

Raczej żadnego.

ano ma,bo zeby coś sprzedać,to trzeba czymś zachecić,chocby mniejszym spalaniem

zeby uzyskać mniejsze spalanie trzeba dodać do opony krzemionkę i inne producentowi znane dodatki,to także modna od jakiegoś czasu ochrona srodowiska

jak sprawdzić samemu mniejsze opory toczenia,to pisałem gdzieś wczesniej w tym temacie

nie jestem przedstawicielem firm oponiarskich od 2 lat:wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie kierowałem tej prośby do nikogo konkretnego, ale to fair, że się przyznałeś.

Każdy producent zrobi wszystko, żeby jego produkt był tańszy, więc dowali krzemionki ( codziennie mamy jej pełno pod podeszwami butów) i ogłosi, że znalazł cudowny dodatek.

Sam od niedawna zakładam opony sezonowe, bo w razie kolizji policjant postawi mi zarzut niewłaściwego ogumienia.

Gdzie a kodeksie drogowym jest nakaz stosowania opon sezonowych?

Ale spokojna nasza rozczochrana, juz niedługo producenci się o to postarają.

Zmuszają nas do kupowania dwoch kompletów opon i jakoś nie płaczą z tego powodu, ale z powodu spalanego paliwa ubolewają żałosnie!

Pomyślcie ilu producentów zmusiło nas do stosowania swoich produktów?

Gaśnice, trójkąty, żarówki itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Większe koła (średnica) = mniejszy opór toczenia,

Dzisiaj, duże koła = szerokie koła,

Szerokie koła = większe opory toczenia.

Per saldo: duże, szerokie koło ma porównywalne opory toczenia jak małe (średnica), wąskie koło. :) Pytanie: czy jest to pomijalnie małe dla rozważań tu toczonych :piwo:

Oczywiście, należy dążyć do początków koła: duże, wąskie koła - jak w wozach drabiniastych :piwo: Jeżeli forumowicze pamiętają takowe zabytki :piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esem, coby nie teoretyzować,to fakt z wczoraj-zamieniłem 205/60R15 na 205/55R16

szerokość opony niby taka sama,ale widać 1 cm więcej u 205/55 i oczywiście ta opona ma nieco większą średnicę

wg wskazań komputera spalanie wzrosło o niecały litr przy prędkosci 120

można tu polemizować,że na większej oponie zrobi się faktycznie więcej kilometrów,ale wzrost spalania o 20% i tak jest wyższy od różnicy opon,nie sądziłem,że będzie to tyle,bo teraz mam Micheliny,a były Goodyeary

przykład z mojego cinqecento 900-na fabrycznych 145/70R13 szedł jak burza,na 175/60R13 się męczyl,a o spalaniu nie wspomnę

przypominam tytuł tematu-spalanie a opony

 

P.S. Waga felg porównywalna,a to też ważne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności