Skocz do zawartości

P1901 Jak zinterpretować ten błąd.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mlody666

Opisz jak było po wymianie tego filtra i czy wchodził w tryb wypalania czy nie, czy jakieś błędy wyskakiwały? Pzdr.

Po wymianie Filtra było ok. Filtr wypalał sie normalnie 2 razy.Dodam, że serwis wymienił mi czujnik ciśnienia, stwierdzili, że robią jakąs darmową kampanie DPF-u i poinformowali mnie że wgrali aktualizacje DPF-u.U innych jak czytałem na forum zapala się kontrolka od świec żarowych, u mnie nie, jedynie mogę poznać po obrotach 1 tyś. Pytali na jakim oleju jeżdzę, a był Castrol EDGE 5W40, stwierdzili, że jest nie odpowiedni i wlali jakis podobno specjalny.Błędów żadnych nie było tylko w pewnym momęcie wywaliło tryb serwisowy i tyle. Raz mi zgasł i znowu sie zaświecił po jakimś 1 km. A serwis dopiero w środe może mnie przyjąć.

 

 

Witam,

 

sprawa została rozwiązana dzisiaj, mam nadzieje, że raz na zawsze.

Serwis odczytał oczywiście błąd P1901 - czujnik ciśnienia filtra cząstek stałych, Pan mechanik stwierdził,że filtr ma małą przepustowość, cisnienie powinno być do 10kPa a u Mnie było ok. 20kPa, powiedział,że trzeba udrożnic filtr. Wróciłem do starego filtra, tylko,że 1/4 tego co znajdowało się w filtrze zostało usuniete przy pomocy młotka i przecinaka. Na razie jest ok.Na kompie pokazuje ciśnienie 4 kPa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie jeszcze lepiej:D:D Miałem identyczny problem. P1901 z tym że w oplu combo. panowie z jetronika zasymulowali na komputerze istnienie i prawidłowe parametry czujnika zakładając rezystor. Błędy zniknęły, dpf wypala sie normalie, autko chodzi jak nowe. Przejechałem już 25 tyś km i nic się z autem nie dzieje tzn wszystko chodzi jak ta lala:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość poilki

Panowie sprawa rozwiązana.Jeśli kogoś interesuje jak ja czyściłem DPF-a to prosze pisać na Priv

Witam kolego mozesz opiac jak to i czym wyczysciłes ?? Pozdrawiam Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

i ja się podpinam do tematu u mnie też pojawił się ten błąd P1901 świeci się kontrolka z auto z kluczykiem auto w tym czasie osiąga obroty 3200 kontrolka zapala się w trasie po jakiś 8 km . jak się nie zapali to wszystko jest ok. dotarłem do tego czujnika FGP 55200301

Edytowane przez pawel72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności