Skocz do zawartości

Problem z anteną


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Astra F Caravan - w orginale był Blaupunkt SC202. Wymieniłem na Panasonica. Jednakże słabo odbiera stacje radiowe ( na obydwu radioodbiornikach) Wcześniej Panasonica miałem w Tico i odbierał dużo lepiej - bez porównania. Nie wiem może to wina tego, że w Astrze jest krótsza antena. Chciałem zapytać, bo czytałem, że w Astrze combi jest wzmacniacz antenowy i może on jest padnięty. Jak sprawdzić czy faktycznie u mnie jest taki wzmacniacz (przy przewodzie antenowym od strony radia nie było żadnych dodatkowych przewodów).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rssilver
(przy przewodzie antenowym od strony radia nie było żadnych dodatkowych przewodów).

 

Fabryczne anteny wzmocnienie maja przy samej antenie a nie koncu przewodu czyli przy radiu, ja bynajmniej spotkalem sie ze wzmocnieniem anteny przy samej antenie, jesli jest to powinien isc kabel zasilajacy najczesciej czerwony od samej anteny, czyli jej mocowaniem. Jesli jest tylko sam koncentryczny kabel antenowy to nie ma wzmacniacza, ew. przewody moga wskazywac na silniczek ktory podnosi antene automatycznie wraz z wlaczeniem radia. Wtedy bedzie przy antenie okragly czarny modul i zniego jakies 3 kabelki. Jesli tylko jeden np. czerwony to jest wzocnienie...choc nie moglem pojac na czym polega ow wzocnienie...skoro nie ma zadnej plytki...wkladaja je do anteny :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pg63, miałem to samo. Wzmacniacz antenowy w Astrze Caravan jest w samej podstawie anteny przy dachu. Dochodzi do niego przewód koncentryczny oraz przewód czarny zasilający. Plus na tym przewodzie podany jest po włączeniu radia np. fabrycznego SC-202. Jeżeli ten wzmacniacz jest spalony to fale zbiera słabo i są duże szumy. Rozwiązałem to w ten sposób, że doraźnie rozebrałem antenę, zlutowałem kabel ten cieniutki (środkowy) z kabelkiem niebieskim (idącym od anteny) w samym wzmacniaczu i się troszkę poprawiło. Suma sumarum kupiłem antenę ze wzmacniaczem np. taką: http://www.allegro.pl/item162846563_antena_dachowa_vw_skoda_opel_toyota_renault_seat.html i po sprawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie nie szumi ale słabo ściąga. Może teraz po wymianie radia ten wzmacniacz nie ma zasilania. Gdybym wiedział który to przewód w oryginalnej wtyce, to dałbym plus i sprawdził czy bedzie róznica. Jeśli nie to tylko wymiana anteny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 5 w kostce nr3, przewód niebieski.

Przecież jest napisane....to, że napisane o antenie automatycznej, to nie szkodzi, ten przewód zasila również wzmacniacz antenowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ok. Jutro podłącze ten (chyba niebieski- jeśli dobrze pamięta) kabel od radia do styku nr 5 . Zobaczymy czy pomoże. Jak nie to : albo spalony wzmacniacz anteny albo u mnie nie ma tego wzmacniacza. Do zamontowania nowej anteny pewnie trzeba demontować podsufikę? :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Podzielę się ze wszystkimi tym co zrobiłem. Faktycznie po wymianie radia na Panasoic nie podłączyłem tego kabelka od zasilania anteny automatycznej, bo ... nie wiedziałem, że ten przewód jest jednocześnie od zasilania wzmacniacza antenowego. Podłaczyłem i jest ok. Ładnie ściąga stacje radiowe- tak jak powinno. Nie wyświetla mi tylko daty, ale wiem jak sobie z tym poradzić. Zastanawia mnie tylko to, że na Blaupunkt SC202 nie chciało ściągać stacji na trasie. Może głowica w tym radyjku jest mniej czuła. Zastanawiam się nad CAR 300 właściwie to chciałbym wymienić ale obawiam się, że będzie ono tej samej klasy co SC202 i znowu na trasie będę miał ciszę w głośnikach. Może ktoś ma porównanie co do tych dwóch Blaupunktów SC202 i CAR 300. Wszelkie informacje bardzo mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności