Skocz do zawartości

kadett 1,4i nie odpala brak iskry i napiecia na pompie paliw


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam bardzo bym prosił o pomoc mam kadetta 1,4 i mam taki problem bo mi nie chce zapalić nie mam napięcia na pompie paliwa i iskry wymieniłem aparat zapłonowy , świece ,kable i nic iskra raz mryga jak się przekręci stacyjkę do pozycji kupiłem samochód w takim stanie były właściciel mówił ze to wina pompy po jeździł na rezerwie i nie działa wyjąłem pompę i podłączyłem na krótko i działa ale nie wiem co z nim nie tak i co mam wymieniać bardzo bym prosił o pomoc

 

poprawiłem literówkę / andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego, że iskra i pompa paliwa zaczynają działąć jak kręcisz rozrusznikiem

jeśli nie ma ani jednego ani drugiego, to w aparacie zapłonowym pod kopułką jest czujnik obrotów wałka i albo na dole mogły styki zaśniedzieć, albo czujnik zdechł

jeśli iskra jest a pompa nie pracuje, to przekaźnik pompy paliwa znajduje się na ścianie grodziowej ok. 20cm od prawego kielicha mcphersona - sprawdź go

możesz jechać po kolei po kabelkach aż do wtyczki w pompie paliwa i dojdziesz, gdzie gubi napięcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę dodać to to,że w opisanej sytuacji na pewno daje znać o sobie check engine,odczytaj błędy http://opel24.com/tutoriale/tigra/317-odczyt-bdow.html powinno ułatwić sprawę.Pisz co wybłyskało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ArKos

Ten czujnik w aparacie raczej nie powinien mieć wpływu na uruchomienie auta, bo on zastępuje występujący w starszych aparatach regulator odśrodkowy, który działa dopiero przy określonej prędkości wałka, przyśpieszając zapłon.

Tak mi się wydaje.

patryk_kadett

A co z cewką. Napięcia na pompie nie będzie, tak jak pisał ArKos, ale na cewce po przekręceniu kluczyka, na pierwotnym obwodzie być powinno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos

Ten czujnik w aparacie raczej nie powinien mieć wpływu na uruchomienie auta, bo on zastępuje występujący w starszych aparatach regulator odśrodkowy, który działa dopiero przy określonej prędkości wałka, przyśpieszając zapłon.

Tak mi się wydaje.

To Ci się źle wydaje ???

Czujnik położenia wałka jest odpowiednikiem czujnika położenia wału. Jak czujnik wału padnie Ci w astrze to chyba wiesz co to oznacza? :?:

 

Jak już koledzy pisali to objawy wyglądają na czujnik położenia wałka, który jest pod kopułką.

 

patryk_kadett, Iskrę sprawdzałeś bezpośrednio z cewki, czy już po kopułce?

 

W pierwszej kolejności wypnij wtyczkę z czujnika położenia wałka, siknij tam jakimś contact sprayem(nie wd40 bo to badziewie), przedmuchaj jedną i drugą i podłącz z powrotem i sprawdź co się wtedy stanie.

 

Kontrolka check-engine w ogóle Ci się zapala?

 

Jak włączysz zapłon, to słychać pompę paliwa, że przez chwilę tłoczy paliwo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli to jest C14nz, to zgoda.

Jak czujnik wału padnie Ci w astrze to chyba wiesz co to oznacza? ???

Wiem. To, że mogę spokojnie jechać dalej. Jak nie wierzysz to go odepnij.

Miałem go walniętego i dopóki nie kupiłem innego, tak własnie jeździłem.

Trochę utrudniony rozruch i mało komfortowa jazda, ale jeździć się da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patryk_kadett, jeszcze mi coś do głowy wpadło

w okolicy aparatu zapłonowego (na tej wysokości) za silnikiem biegnie wiązka elektryczna i powinna tam być 3-pinowa duża czarna złączka - przez nią o ile pamiętam biegnie napięcie zasilające ECU czyli komputer silnika

jak ECU nie dostanie napięcia, to choćbyś pół auta wymienił to i tak nie odpali

zobacz czy styki nie zaśniedziały i czy po lewej stronie wtyczki czyli po tej stronie co rozrząd, czy jest w niej napięcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam dziekuje za tyle odp tak rozrusznik chodzi kreci nie słychac pompy od cewki nie wychodzi iska a i aparta zapłonowy jest wymieniony na działajacy w 1000%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności