Skocz do zawartości

Klocki, tarcze ? cos ociera ?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość rssilver

Przy lekkim wcisnieciu hamulca slychac jakby tarce, turkotanie...z tyl mam bebny mimo wyszstko sluchac jakby stamtad to tarlo...choc moze tak niesie po podwoziu. Klocki sprawdzilem, maja jeszcze z 5mm okladziny, tarcze tez maja ok. 12mm, gdy nagle depnie sie na hamulec to nic nie turkocze i nie szumi, dziwne objawy pojawiaja sie tylko przy pocztakowym lekkim nacisnieciu hamulca, sprawdzalem na recznym lekkie hamowanie nic sie nie dzieje niepokojacego. Poziom plynu hamulcowego jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam podobny problem. Za pierwszym razem wystarczyło odgiąć blache osłaniającą tarcze od wewnątrz. Problem pojawił się ponownie jak walnąłem w dużą dziurę przednim kołem. Znowu tarło przy hamowaniu, przy silniejszym naciśnięciu pedału hamulca nic nie słychać. Dźwięk jest podobny jak wtedy gdy już nie ma okładziny.

Do końca nie wiem co jest przyczyną bo ta blaszana osłona jest raczej nieruchoma. Wygląda na to, że ruchome części hamulca coś dociskają lub przesuwają.

...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rssilver
Za pierwszym razem wystarczyło odgiąć blache osłaniającą tarcze od wewnątrz. Problem pojawił się ponownie jak walnąłem w dużą dziurę przednim kołem.

Wlasnie, ja tez podejrzewam ze cos tam trze ,ale niekoniecznie klocki, myslalem ,ze cos sie wbilo w okladzine, moze jakis paproch i ociera? czasami jak sie pojezdzi dluzej to juz nie slychac, jakby sie przetarlo, natomiast za jakis czas to samo...slowo daje nie wiem o co biega, kolega mial tez dziwny motyw z hamulcami ,jemu w BMW tloczek nie odbijal i jechal na lekko przyhamowanych kolach, na warsztacie rozebrali, nic nie stwierdzili, przeczyscili, posmarowali co trzeba i dalej czuje, ze mu przyhamowuje i faktycznie tloczek mi sie troche blokuje, tutaj o blokadzie nie mam mowy, dzwieki pojawiaja sie przy lekkim wsisnieciu ? moze klocek sie przetarl gdzie nierowno ? moze ktos wyjasni na podstawie wlasnej "autopsji" co to bylo.

 

poprawiłem orty/zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie mam pojęcia, ale u mnie też jest coś podobnego - taki chrobot z przedniego prawego koła przy lekkim hamowaniu przy małej prędkości. Jak się mocno hamuje to jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj musisz te klocki poruszać jak zdejmiesz a nie tylko popatrzeć u mnie było tak ze latał klocek w zacisku bo pękł docisk innym razem wypiął mi się samo regulator w bębnie i też miałem różne odgłosy tylko ze należy zdjąć bęben :lol: klocki natomiast poruszasz śrubokrętem i już wyczujesz jak latają . Nie koniecznie to są przyczyny bo może tylko między klockiem lub bębnem masz kawałek drutu lub innego materiału :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rssilver
....latał klocek w zacisku bo pękł docisk (...) między klockiem lub bębnem

 

Hmm...nie wiem czy jakby pekl docisk to dziwieki nie bylyby bardziej charakterystyczne.

Piszesz zemiedzy klockiem a bebnem ? mowisz o przdnich hamulcach na tarczach czy o bebnowych czyli tylnych bo juz zbaranialem :mrgreen: robore te klocki z przdou nie wiem czy o pozniej poskladam do kupy, mam nadzieje ze sam tloczek nie pojdzie i plyn sie nie poleje :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to wygląda tak.

Jest regulator siły hamowania tylnej osi.

Więc przód już hamuje, a tył dopiero zaczyna, więc odgłosy to tarcie szczęk o bęben.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie zrozumiale ci to napisałem sory :mrgreen: docisk tego klocka to czasami jest sprężynka na klocku lub blaszka pęka :) a nie tarcza czasami też to się zdarza ale wtedy jest wielki łomot i wcale tego nie rozbieraj tylko obejrzyj zdejmując koło, natomiast tył jeżeli masz bębny to należy oprócz koła zdjąć bęben odkręcając dwie śruby i wtedy zobaczysz czy ci się coś nie rozpięło :] spręzynek jest tam kilka i różnych innych blaszek zdjęcie bębna również nie zagraża jakimkolwiek zapowietrzeniem lub wypadnięcia tłoczków :lol: powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności