Skocz do zawartości

Klocki, tarcze ? cos ociera ?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość rssilver
Moim zdaniem to wygląda tak.

Jest regulator siły hamowania tylnej osi.

Więc przód już hamuje, a tył dopiero zaczyna, więc odgłosy to tarcie szczęk o bęben.

 

A gdzie to szukac, widac to od spodu dobrze, jak z dojsciem, starczy lewarek i pod auto czy na kanal ? Luser jestem chyba ale myslalem ze jak sie hamuje to tylko przenimi bo sa tarcze i klocki a tylnie to hamuja jak sie reczny zaciaga :lol: czyli dobrze slyszalem ze to cos z tylu mi trze :] mam troche zardzewiale te bebny, moze wystarczy odkrecic ten beben z wierzchu i oczyscic, chyba nie rozwala mi sie sprezynki i ltoczki we wszystkie mozliwe kierunki :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie jak się hamuje to na obydwie osie :mrgreen::lol: i nie ważne czy masz z tyłu klocki czy tarcze mogą być również z przodu bębny tak jak było to w maluchu :] więc sprawdzaj po kolei wystarczy podnosnik tak jak byś robił kapcia :) tylko podłóż coś pod sam.. aby ci nie spadł z lewarka..kawałek klocka.. natomiast ręczny działa tak; wtedy jak zaciągniesz trzyma tył bo wewnątrz bębna jest rozpierak :) kolega już ci podpowiada ze może być odklejony klocek co również nie jest wykluczone :P ale stwierdzisz namacalnie bo się będą ruszać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rssilver, ten regulator zostaw w spokoju.

Chodziło mi o to, że przód hamuje, a tył ledwo ociera o bębny(po to jest regulator), dlatego możesz słyszeć dziwne dźwięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rssilver
spokojnie jak się hamuje to na obydwie osie

 

Racja, moja niewiedza poraza :lol:

Hmm...nie wiem co sie stalo ale juz nic nie turkocze i nie wydaje dzwiekow ? postraszylem i sie "naprawilo" :mrgreen: Dzieki za ogolnopogladowe wyjasnienie specyfiki dzialania ukl. hamulcowego :]

 

 

ten regulator zostaw w spokoju.

Chodziło mi o to, że przód hamuje, a tył ledwo ociera o bębny(po to jest regulator), dlatego możesz słyszeć dziwne dźwięki.

 

OK. post nizej, juz sie samo naprawilo, ale znow zacznie to zdejme kolo i zdejme obudowe bebna i zobacze ogolnie stan bo z zewnatrz rdzawy ten beben.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Miałem kiedyś VW POLO i było podobnie oczyścili tylne bębny i problem się skończył ale to co pisze ja 37 też ma sens.Myśl e ,że powinieneś już działać bo to hamulce :mrgreen: Powodzonka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności