Skocz do zawartości

obejma wydechu przerdzewiała. obwiązać drutem?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Proszę o pomoc. Obejma wydechu przerdzewiała i wydech trochę osiadł(3cm jakoś, ale trzyma się na bokach tej obejmy). Zauważyłem to ponieważ odgłos czasem jest jak przy sportowym tłumiku(czasem).

Pod tą obejmą zauważyłem 2 dziury. Każda po około 2 na 2cm.

 

Pytania mam następujące:

 

1.Trzeba wymienić tłumik czy to tylko kwestia odgłosów(bo rozumiem że sportowe rytmy pochodzą od tych dziur)?

 

2.Jaką temperaturę osiąga tłumik bo chciałbym przewiązać drutem dookoła? np.miedzianym.

Dobry pomysł?

 

Co radzicie?

 

 

Dziękuję

Pozdrawiam

Artur

 

w razie czego: astra f. sedan. 1995. 1.4B zwykły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ad1. - skoro objemka przerdzewiała - strach myśleć co jest( a raczej nie ma) wewnątrz tłumika ...

ad2. - tylko na czas dojazdu do warsztatu - garażu ... ani drut ani nawet nowa objemka nie naprawi Ci tych dziur ...

 

P.S. Tłumik kupisz już za 70 pln - lepszy bosala ok 200 pln ... Pozdro ... :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbawił mnie szczerze mówiąc autor tego posta... :mrgreen:

 

no nie wiem jak inni, ale ja nie mam słów - typowa mentalność typowej sknery: "wytrę sobie doopę szkłem, to zaoszczędzę na papierze toaletowym"

 

Trzeba wymienić tłumik czy to tylko kwestia odgłosów(bo rozumiem że sportowe rytmy pochodzą od tych dziur)?

nieeeeeeeee nie trzeba, po co...

odrobina logiki:

skoro producent obmyślił budowę tłumika i znalazł jego zastosowanie w samochodzie, to siłą rzeczy winien on być w stanie należytym i swoją założoną rolę spełniać prawda?

pomijam fakt odgłosów, bu tutaj co kto lubi, ale nie będę robił wywodów technicznych na temat rezonansu gazów wydechowych, wpływu dziur wydechu na dane przekazywane przez lambdę a tym samym zużycie paliwa, zanieczyszczenie środowiska itp

 

skupię się więc na przepisach: Tak

 

tak więc Policja może zrobić kuku +250zł nagrody, diagnosta na stacji może zrobić kuku... a i sam se możesz zrobić kuku jak wpadniesz w solidną dziurę, wydech się oberwie i stanie na sztorc

jeszcze blacharzowi zapłacisz za prostowanie podłogi i kładzenie nowej konserwacji, pomijam kwestie bezpieczeństwa w czasie takiego zdarzenia - niektórych odruchów bezwarunkowych nie da się wyzbyć, w tym konkretnym wypadku gwałtownego hamowania moim zdaniem lub nagłego ruchu kierownicą wskutek wystraszenia się

 

.Jaką temperaturę osiąga tłumik bo chciałbym przewiązać drutem dookoła? np.miedzianym.

Dobry pomysł?

taaaaaaaa, temperatura niewysoka w sumie, ale drut nie jest elementem przeznaczonym do łączenia elementów układu wydechowego

 

wiesz już skąd wzięło się powiedzenie "druciarstwo" ??

właśnie od takich modeli jak kolego ty, i z przykrością stwierdzam, że najgorszemu wrogowi nie życzę kupić od ciebie auta - po prostu wstyd!

 

obejma tłumika - 3,50zł (słownie trzy złote pięćdziesiąt groszy) bo kupowałem w zeszłym tygodniu, nowy tłumik do astry F da się kupić na giełdzie po 45zł za końcowy i 60zł środkowy - fakt, że "Polmostrów" czyli nie najwyższych lotów, ale nowy i z 2-letnią gwarancją

 

skoro nie stać cię na 63,50,- to może przesiądź się na rower górski - on nie generuje kosztów w postaci paliwa, przeglądów, oleju, części itp

 

przepraszam za ostre słowa, ale pieniądze same się na drobne rozmieniają jak się czyta:

Wydać kasę zawsze można.

nie sztuka auto kupić, sztuka je utrzymać, i z tym jako człowiek dorosły i dojrzały powinieneś się liczyć od samego początku - to nie jest perpetum mobile i niestety pochłania fundusze - jedno więcej, drugie mniej, ale pochłania

 

poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym żeby co niektórzy zachowali dla siebie swoje opinie.

To jest forum tematyczne. Chciałbym po prostu uzyskiwać odpowiedzi na pytania.

 

Osobom które odpowiedziały Dziękuję.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym żeby co niektórzy zachowali dla siebie swoje opinie.

Eeee, kolego najpierw pytasz innych i opinię, a potem każesz ją zatrzymywać dla siebie? Dziwne zachowanie :beer:

 

A skoro w tłumiku już są dziury to wkładu już najpewniej nie ma ==> i albo nie dopuści Ci auta diagnosta na przeglądzie, albo jak to załatwisz po znajomości to policja zgarnie Cię za wydobywający się hałas z auta i wtedy zabulisz nie tylko za nowy tłumik.

 

Obejma kosztuje grosze(koszt jednego piwa to naprawdę niedużo), a cały tłumik końcowy jak napisał ArKos powyżej.

 

A skoro chcesz być tak oszczędny to pomyśl, o ile wzrośnie spalanie paliwa na wskutek błędnych odczytów sondy i jak duży mandat zapłacisz :mrgreen:

 

Każda nienaprawiona usterka po jakimś czasie spowoduje następną, najczęściej poważniejszą, więc lepiej wydać te 60zł niż potem kilkaset.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wojtek_K.

 

Właśnie o takie opinie jak Twoja prosiłem. Jest bardzo na temat!:mrgreen:!!

 

Co niektórzy zaczęli się mądrować dlatego to napisałem.

Chciałem zwrócić ich uwagę żeby odpowiadali na moje pytania o samochód,

a nie robili mi portret psychologiczny.

 

Pozdrawiam

Artur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, kolega mnie rozbroił...

 

moje odpowiedzi nie są w temacie technicznym?

no to ja już dziękuję za uwagę i życzę koledze frajerów, którzy będą udzielać mądrych odpowiedzi na durne pytania

 

pozdrawiam serdecznie i ciepło, ja względem kolegi się już nie udzielam i przepraszam, że śmiałem głos zabrać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności