Skocz do zawartości

2.0 dti wyciek?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adrianopelek

Mam podobny problem w swojej asterce. Jakies trzy miesiace tem zauwazylem wycieki z przedniej części silnika ,wymienilem uszczelke dzis patrze a tu olej znow cieknie :( . Nie wiem co mam dalej robic. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Ja mam dokładnie to samo co widać na zdjęciach-tak jak mówi maniakopel ten typ tak ma;] mechanik mi powiedział że nie ma sensu nic z tym robić(w ASO powiedzieli to samo) chyba że spierdzieli się egr to wtedy wymiana ale to prawdopodobnie zasygnalizuje jakaś kontrolka.

Adrianopelek nie wiem jak ma sie sytuacja w benzynówkach, zarzuć jakieś fotki może ktoś coś powie, chociaż uważam, że jeśli masz spory wyciek to powinienes udać sie do fachowca;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A co powiecie o wyciekach z uszczelniacza przy kole pasowym, uszczelniłem w zeszłym roku ale ostatnio przy wymianie oleju oglądam sobie autko na podnośniku i znowu w tamtym rejonie mgiełka z oleju. Pasek go rozchlapuje. Normalnie walka z wiatrakami! ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

powrót tematu

dziś ściągnołem osłonke i w zakreślonych miejscach na fotce zuważyłem plamki oleju takie dość pokaźne. Co to jest to plastikowe u góry???

czy to jest ten egr bo wygląda jakby z pod niego olej wywalało :P

czy można bez problemu go wykręcić, nie ma tam jakiejś uszczelki??

 

silnikbezpokrywyjv5.th.jpg

 

 

i co to za zbiorniczek ja go nie mam :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris, to czarne w kółku to egr główny a od niego idzie wężyk do dwóch mniejszych między błotnikiem a aku.A co do tego jak to jest uszczelnione to nie wiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powrót tematu

...

czy to jest ten egr bo wygląda jakby z pod niego olej wywalało :mrgreen:

czy można bez problemu go wykręcić, nie ma tam jakiejś uszczelki??

 

Obrazek

 

jak zdejmowałem kolektor to na dole EGRa, tuż pod tym czarnym plastikem (na rysunku to będzie w okolicach przecięcia niebieskich kółek) zauważyłem mały otworek - skierowany właśnie na tą czarną rurę z powietrzem. bez gwintu. może więc jest on właśnie celowo zrobiony... aby chlapać olejem

 

 

co do odkręcania EGR nie wiem czy wolno ale dam linkę

http://www.vectraklub.pl/forum/lofiversion/index.php/t30500.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

cd.. mojej walki z wyciekiem:)))

na fotce zaznaczyłem grubymi strzałkami miejsca w których zbiera sie dużo oleju.

pod spodem jak strzałka od strony chłodnicy jest otwór z którego wali mi olejem:(((

czy ten otwór ma tam być??

czy ten główny egr jest uszkodzony???

 

 

demontarzkolektoraed9.th.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam ja mam 2.0 DTL i tez zauwazylem wyciek spod kolektora, nie wyglada to zaladnie, Pisaliscie ze ten typ tak ma,a czy proboweal to ktos silikonowac po wymianie uszczelki silkonem przeznaczonym do wysokich temperatur??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności