Skocz do zawartości

2.0 dti wyciek?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Szukam fachowej porady - czy zostawic wyciek na kolektorze ssacym i w okolicach EGR - czy robic czyli zdejmowqanie + nowe uszczelki + czyszczenie - bo jak poczytalem o problemach z zapowietrzeniem ukladu paliwowego - to juz sam nie wiem?:P?:]?:]?

 

[ Dodano: Wto Cze 17, 2008 08:25 ]

i jerszcze jedno - czy przy silniku 2.0 DTI Astra - potrzebne sa 2 uszczelki ? 1 do kolektora i 1 do pokrywy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzegorzQ, możesz odkręcić EGR oczyścić podstawę i zamontować a olej może lecieć z przewodu gumowego , albo masz walniętą vacum pompę i ona wali olej do egr i wyżuca go na zewnątrz :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czy zostawic wyciek na kolektorze ssacym i w okolicach EGR

To zależy jaki masz wyciek. Jeśli tylko lekko się poci, zostaw bez zmian. Ten typ tak ma :] . Wymieniałem obie uszczelki (bo są dwie) przy okazji naprawy pompy. Przed wymianą pocił się po lewej stronie, po dwóch miesiącach od wymiany poci sie po prawej stronie... :P. Po lekturze tego forum i rozmowie z mechanikiem przestałem się tym przejmować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie bym to zostawil, ale szwagier nowy polbruk polozyl i zagrozil ze auta z wyciekami kilometr przed domem zostawiac -

a tak powaznie - to juz cos wiecej niz tylko pocenie :P

zastanawia mnie tylko jak olej trafil nawet na chlodnice wody - pewnie jeszcze gdzies leci - pod ERG na wezu tez mi sie zbiera troche

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warsztat wycenił wymianę uszczelek i czyszczenie kolektora z nagaru na 200 zl i cały dzień roboty (uszczelki moje) - czy to dużo i długo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Cały dzień to przesada ale ze 4 godziny może im zejść.

Gdzieś na forum (chyba Brzoza) zamieścił zdjęcia jak wygląda kolektor z przepustnicami - naprawdę jest co czyścić :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam. Ile tam sciagania i roboty. Wystarczy odkrecic przewodu paliwowe idace od pompy do wtryskow i rozkrecamy kolektor. Czyscimy i skladamy w kolejnosci odwrotnej. Ogolnie za taka czynnosc to zdzierstwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Chciałbym odświeżyć nieco temat. Do niewielkiego pocenia się oleju w okolicach kolektora już się przyzwyczaiłem, ale ostatnio zauważyłem wyciek z EGR-u.

Pozwoliłem sobie wkleić zdjęcie z poprzedniej strony, źródłem wycieku jest miejsce zaznaczone dolną strzałką.

 

http://img82.imageshack.us/my.php?image=demontarzkolektoraed9.jpg

 

Zdjąłem EGR, nawet nie był mocno zasyfiony, mimo że czyściłem go rok temu. Przeczyściłem wszystko, złożyłem z powrotem, ale ślady oleju nadal się pojawiają na rurze.

Byłem na razie u dwóch mechaników i obaj powiedzieli mi, że diesel w Oplu tak ma :oops: i mam się nie przejmować tymi wyciekami.

 

W podobnym temacie w dziale zafiry kol. brzoza pisze o odmie silnika lub kończącej się turbinie. W jaki sposób można samemu to zdiagnozować?

Dodam jeszcze, że nie ma żadnych negatywnych objawów pracy silnika, auto nie kopci, dobrze przyspiesza i ... mało pali po wymianie filtrów powietrza i paliwa :oops:

Więc, dać sobie spokój, czy zbierać kasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności