Skocz do zawartości

2.0 dti wyciek?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

U mnie też ciągle zaolejona jest ta gumowa rura biegnąca pod EGR'em i to konkretnie- jak kupowałem asie to tak już było-poprzedni właściciel mi mówił że tak ma od dawna. Potem w serwisie mi powiedzieli żeby to olać więc olałem. Od tego czasu w moich rękach przejechała już ok. 60 tys. km, po drodze została zawirusowana i nic a nic się nie dzieje, zapierdziela jak mała rakieta, wszystko bangla jak trzeba dlatego uważam, że nie ma sensu wydawac kasy żeby z tym walczyć a już na pewno nie jest to objaw padającej turbiny- jak turbo pada to kupa oleju jest w środku węża od IC a nie na nim :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wyciekac bedzi ebo masz nieszczelnosc na egr albo na uszczelce kolektora ssacego. W kolektorze tym jest nadcisnienie bo turbina pompuje. Dwa to olej tam zawsze bedzie bo leci w glownej mierze4 z odmy oraz z turbo. Byle nie bylo go tam tak duzo ze soie bedzie wylewac po sciagnieciu wezow no i bedzie ubytek oleju z silnika i to dosc spory bo to bedzie oznaczac padniecie uszczelniaczy labiryntowych na turbawce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wyciekac bedzi ebo masz nieszczelnosc na egr albo na uszczelce kolektora ssacego. W kolektorze tym jest nadcisnienie bo turbina pompuje. Dwa to olej tam zawsze bedzie bo leci w glownej mierze4 z odmy oraz z turbo. Byle nie bylo go tam tak duzo ze soie bedzie wylewac po sciagnieciu wezow no i bedzie ubytek oleju z silnika i to dosc spory bo to bedzie oznaczac padniecie uszczelniaczy labiryntowych na turbawce.

Byłem u mechanika i stwierdził dość duży luz na łożysko turbiny,czy to może być przyczyną większego poboru oleju w kolektorze ssącym i braku mocy na niższych obrotach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak oze byc wiekszy ubytek oleju jak sa luzy na wirniku. Jeszcze zalezy jaki luz czy osiowy czy poprzeczny.

Wydaje mi się że poprzeczny ale może być to przyczyną słabszej mocy no jak jest na niższych obrotach 1500

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EsoXose

Podłącze się do tematu od kilku miesięcy mam problem z wyciekiem przez egr i szarpaniem na 4 i 5 beigu powyżej 3 tys obr jeżeli wcisne gaz do podłogi jeżeli pomału i stopniowo wszystko jest ok nie ma szarpania i wchodz bez problem na wyżesze obroty na biegu 4 i 5 (byłem na kompie błędów żadnych nie mam), chyba sie zdecyduję na czyszczenie kolektora ssącego samochód ma przejechane 180 000 tys ja zrobiłem 30 000 ale ma napewno powyżej 200 000 i mam pytanie co można wymienić przy okazji jak bedzie zdjęta pokrywa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Napisz czy to pomogło bo u mnie też jest sporo oleju w kolektorze ssącym ale nie ma żadnych objawów ile cie to kosztowało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proponuje( bo sam to przerabiałem) przy czyszczeniu kolektora, wymienić uszczelki pod pokrywą i kolektorem + przewody przelewowe( ewentualnie również trójniki) + wyczyścić EGR + ewentualnie przeczyścić czujnik ciśnienia doładowania jak jest brudny.

Uwaga przy ściądaniu przewodów przelewowych bo lubią się urywać.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności